MARSYAS FESTİVALİNE DONİZETTİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

 • 06 Aralık 2014
 • 2.133 kez görüntülendi.
MARSYAS FESTİVALİNE DONİZETTİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

dnztt01

MARSYAS FESTİVALİNE DONİZETTİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Belediyemiz tarafından ilçemizde her yıl düzenlenen Uluslararası  Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivaline Donizetti ödülü verildi.

Andante Dergisi’nin organizasyonu Beyoğlu Belediyesi, Akdağlar Grup ve KÜSAV’ın destekleri ile gerçekleştrilen beşinci Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında yılın klasik müzik etkinliği dalında üç aday arasında ve Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Seçici Kurulu tarafından belirlenen adayların bu yıl 100 kişiden oluşan jüri üyeleri tarafından birinciliğe laik görülmüştür.

Gecede yapılan törende bu yıl 11 kategoride belirlenen adaylar arasında yapılan seçim sonucunda, ödül almaya hak kazanan sanatçı ve topluluklara ödülleri takdim edildi.

Andante Dergisi 5. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Adayları;

 

Yılın Bestecisi, Yılın Piyanisti, Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu, Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu, Yılın Oda Müziği Topluluğu, Yılın Opera Solisti (Kadın), Yılın Opera Solisti (Erkek), Yılın Dansçısı (Kadın), Yılın Dansçısı (Erkek), Yılın Genç Müzisyenleri (30 yaş altı) ve Yılın Klasik Müzik Etkinliği.

Yılın Klasik Müzik Etkinliği kategorisinde yer alan Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali, 100 kişiden oluşan jüri üyeleri tarafından birinciliğe laik görüldü. Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi ve festival koordinatörü Fakı Can Yürük ve festivalin sponsoru İş Adamı İbrahim Alimoğlu’nun hazır bulunduğu programda Donizetti Klasik Müzik ödülünü Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar aldı.

Başkan Saffet Acar, ödül gecesi programında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bize bu ödülü laik gören değerli jüri üyelerine teşekkür ederim. Donizetti Klasik Müzik ödülünü almak bizim için son derece önemli. Bu organizasyonu yapanlara ve emeği geçen tüm dostlara teşekkürlerimi arz eder, bu tür organizasyonların devamını dilerim.” dedi

Marsyas Müzik Festivali’nin kendi kategorisinde geride bıraktığı iki etkinlik ise şöyle:
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Kampüste Senfonik Akşamlar ve Süreyya Operası Oda Müziği Konserleri. 

dnztt02 dnztt03 dnztt04 dnztt05dnztt06dnztt0708dnztt09dnztt10dnztt11dnztt12dnztt13dnztt14dnztt15dnztt16dnztt17

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. hakan karabulut dedi ki:

  Güzel Dinarımızın ismini uluslararası platforma taşıdığınız için sizi ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

 2. Belinay Nehir dedi ki:

  Dinara selam olsun aydından selamlar

 3. Ayşe dedi ki:

  Sayın başkanım izmire geldiğinizde bekleeriz çalışmalarınzda başarılar diler sağlıcakla kalın

 4. Eylül Sümeyye dedi ki:

  Sevgili başkanım allah başımızdan eksik etmesin sizi

 5. Dinar dedi ki:

  belediyemize ve personelimize başarılar ellerinize sağlık

 6. Nisanur Ela dedi ki:

  Başkanım harikasın

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.