Mavi Kuşak Belgeselinin Galası Antalya’da Yapıldı

  • 24 Mayıs 2017
  • 1.015 kez görüntülendi.
Mavi Kuşak Belgeselinin Galası Antalya’da Yapıldı

İçerisinde Dinarımızın da yer aldığı Mavi Kuşak Belgeselinin Galası Antalya’da yapıldı

2016 yılı Haziran ayında Ülkemizde en uzun yaşayan insanların olduğu 10 şehrimizi ve uzun yaşamın sırlarını konu alan TRT Belgesel kanalı tarafından çekilen Mavi Kuşak adlı belgeselin galası Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda yapıldı. 

Galaya Mavi Kuşak Belgeseli yönetmeni Hatice Yazıcı 
Ve belgesel ekibi, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr.İsmail Tufan belgeselin başrolleri 95 yaşındaki Dinarlı Mustafa Demir, oğlu 72 yaşındaki Osman Demir gelini 70 yaşındaki Hatice Demir ,Ordu Gölköylü 105 yaşındaki Mehmet Saatçi ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. 
Belgeselin destekçilerinden olan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın önceden planlanmış farklı bir programı olmasından dolayı katılamadığı programda Başrol oyuncularının birbiriyle tanışmasından sonra  Katılımcılara uzun yaşamın sırlarını naklen anlattılar ve seyirciler  programdan dolu dolu ayrıldılar. 
Mavi Kuşak Belgeseli Gala Programı hatıra fotoğrafı çekimleri ile son buldu.
Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufanın yürütücüsü olduğu GerAtlas araştırmasınca Dinar ülkemizdeki en uzun ömürlü insanların yaşadığı ilk 10 şehirden bir tanesi olarak belirlenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.