Milletvekilliği İçin Başkan Acar’ın İsmi Gündeme Geldi

 • 15 Aralık 2014
 • 4.109 kez görüntülendi.
Milletvekilliği İçin Başkan Acar’ın İsmi Gündeme Geldi

mhpev1

MHP Kongrelerinde Milletvekilliği İçin Başkan Acar’ın İsmi Gündeme Geldi

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Başmakçı, Evciler ve Dazkırı İlçe kongrelerine katıldı. 15 Haziran 2015 yılında yapılacak Milletvekilliği seçimlerinin de gündeme geldiği kongrelerde Afyonkarahisar MHP Milletvekili adaylığı için Saffet Acar’ın ismi ön plana çıktı.

Evciler MHP İlçe Kongresinde gündem dışı söz alarak MHP’nin adayının Saffet Acar gibi birisi olması gerektiğini söyleyen Ziraat Mühendisi Mehmet Çetinkaya, MHP’nin Afyonkarahisar’da oylarının artması için Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın mutlaka Milletvekili adayı olması gerektiğini ifade etti. MHP’nin kesinlikle oy oranını Afyon’da artıracağına inandığını da kaydeden Çetinkaya şu ifadeleri kullandı, ‘Bizim çıkaracağımız aday Dinar Belediye Başkanı Sayın Saffet Acar bey gibi olmalıdır. MHP dışında diğer partilerden de oy alabilen ve en önemlisi Halk tarafından sevilen ve desteklenen biri olmalıdır.” dedi.

Dinar, Evciler, Başmakçı, Dazkırı MHP’den Acar’ı İstiyor

Üç ilçenin kongresinin yapıldığı MHP’de Saffet Acar sesleri yükseldi. Üç ilçenin MHP’li parti üyeleri yapılacak olan genel seçimlerde Saffet Acar’ın Milletvekili adayı olması gerektiğini belirtti. Bölgede sevilen ve sayılan bir kişilik olduğu ifade edilen Başkan Acar’ın MHP’nin MYK kararlarında yer alan iki dönem üst üste belediye başkanlığını kazanma şartını da yerine getirmiş oldu. Partinin belirlediği adayı değil, temayül sonuçlarından çıkan sonuçlara göre adayların belirlenmesi gerektiğini söyleyen partililer Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’a Milletvekili adayı olması hususunda baskı yaptı.

Evciler, Dazkırı ve Başmakçı ilçelerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Tek listeyle gerçekleştirilen kongrelerde Evciler’de Hurşit Çetin, Dazkırı’da Aydın Ekiz ve Başmakçı ilçelerinde Abdurrahman Semerci MHP İlçe başkanı seçildiler. Gerçekleştirilen kongrelere MHP Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdulkadir Akçan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, MHP İl Başkanı Aziz Aslan, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Acar, MHP Merkez Yönetme Kurulu Üyesi Mehmet Parsak, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Öncül Kazancı, Çok sayıda belde Belediye Başkanları, İlçe teşkilatları ve partililer katıldı.

mhpev2 mhpev3 mhpev4

Kaynak: İsmail Yılmaz – Dinar Umut Haber Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. NİHAT KARAAĞAÇ dedi ki:

  afyonda ,MHP birinci sıra milletvekili adaylığınızı dört göz ile bekliyorum…………

 2. 03Dinarlı dedi ki:

  belediyemize ve başkanımıza başarılar allah yolunuzu açık etsin

 3. Dinarlı dedi ki:

  Dinara selam olsun aydından selamlar

 4. Dinar Sevdalısı dedi ki:

  Bahtın açık olsun temiz insan

 5. Emir dedi ki:

  Başkanım sen başkasın

 6. Barış Aslan dedi ki:

  Başkanım allahım yolunuzu açık etsin inşallah

 7. Kaan Sevgi dedi ki:

  Başkanım allah yar ve yardımcınız olsun

 8. Selvi Aslan dedi ki:

  Başkanımızın her zaman yanındayız sizi seviyoruz başkanım…

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.