MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ

  • 16 Mayıs 2016
  • 2.239 kez görüntülendi.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ
Milliyetçi Hareket Partisi Ge nel Başkan adayları Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan ve Koray Aydın ve ülkücüler için olağanüstü bir gün yaşandı. MHP’de yapılması istenen olağanüstü kurultay için ülkücüler bir araya geldi. 4 genel başkan adayının da alana geldiği toplantıda 748 delege kurultay için imza verdi.
Kongrenin yapılması planlanan Büyük Ankara Oteli polis tarafından çevrildi ve kalabalığın içeri alınmasına izin vermedi. Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan adayları Koray Aydın, Ümit Özdağ, Meral Akşener ve Sinan Oğan ortak bildiri hazırladı. Hazırlanan bildiriyi Yusuf Halaçoğlu okudu. Muhalif adaylar yaptıkları açıklamada Yargıtay tarafından verilecek olan kararı bekleyeceklerini belirtti. Delegelerin toplandığı alanda hazırlanan hazirun defterinde 748 imza toplandı. İmzaların ardından 4 aday ortak bildiri yayımladı.
ORTAK BİLDİRİ: MHP SAHİPSİZ DEĞİLDİR
Muhaliflere destek veren Yusuf Halaçoğlu da partililere megafonla seslendi. Muhafilflerin bildirisini okuyan Halaçoğlu, “Hiç kimse boşuna heveslenmesin, avuçlarını ovuşturmasın. MHP sahipsiz değildir. Son sözü genel başkanlar değil, kurultaylar söyler” dedi.
Halaçoğlu’nun okuduğu bildiride “Tanık olduğumuz sürece genel merkezin talebiyle, AKP’nin kolluk kuvvetleri kurultay yapmamızı engellemektedir. Kurultay kolluk gücüyle engellenmektedir. Türk demokrasisi ve hukuk sarsılmıştır. Hukukun üstünlüğü çiğnenmiş adalet duygusu yaralanmıştır. Hükümet yargıya darbe yapmıştır. Anayasa ve hukuk düzeni askıya alınmıştır. Hiç kimse boşuna beklemesin, avuçlarını ovuşturmasın. Son sözü genel başkanlar değil kurultay söyler” ifadeleri yer aldı.
Yaklaşık 2 saat kurultay alanında bekleyen Akşener, “Şimdilik sadece evlerimize gidiyoruz. Bu yolculuk devam edecek” diyerek konuşmasının ardından alandan ayrıldı. Akşener’in ‘Bahçeli istifa’ sloganlarını atan grubu susturması dikkat çekti.
Meral Akşener’in konuşmasından satır başları;
“SARAYIN ARKA BAHÇESİ YAPTIRMAYACAĞIZ!”
Bugün ülkücüler burada bir irade koydular. O vatan evlatlarına (polisleri göstererek) elimiz kalkmadığı için o bariyer orada duruyor. Son söz olarak; ne yaparsanız yapın MHP’yi AKP’nin ve Saray’ın arka bahçesi yaptırmayacağız.
“ÜLKÜCÜLER VAZGEÇTİ SANMASINLAR, EVLATLARIMIZA ELİMİZ KALKMAZ!”
Sabah 7’den bu yana aç susuz bekleyenler, kadınlar, gençler burada ya; Allah’ın izniyle gelecekteki Başbakanlık bizimdir. Karar verdim, göreceksiniz, görecekler; çok yakın bir gelecekte Başbakan Meral diyecekler. Bugün burada bir hukuksuzluğu hep birlikte yaşadık. Sanmasın saray, sanmasın iktidar ülkücüler vazgeçtiler sanmasınlar. Bizim o polislere elimiz kalkmaz. Biz bu ülkede Anadolu evladına hiçbir zaman el kaldırmadık. Bütün hukuksuzlukları tespit ettik.
“HEPİMİZ EVİMİZE GİDİYORUZ!”
Sabaha kadar bekleyecektim ama sabah 7’den bu yana herkes aç susuz burada dediler. Onun için şimdilik hepimiz evimize gidiyoruz. Ne yaparsanız yapın ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. Bu hukuksuzluğun ve kaosun sorumlusu Yargıtay’dır. Derhal bu kaosu ve yanlışlığı gidermelisiniz. Eğer adalet anlayışı bu ülkede yüzde 24’e düşmüşse hukuk adamlarımızın bu yanlışlığı düzeltmesi gerekiyor. Bugün Asena’lar dirsek atmayı öğrendi.

mhp-ankara-delegeimza (1) mhp-ankara-delegeimza (2) mhp-ankara-delegeimza (3) mhp-ankara-delegeimza (4) mhp-ankara-delegeimza (5)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.