MYK’DAN MUTLU HABER

  • 07 Haziran 2016
  • 679 kez görüntülendi.
MYK’DAN MUTLU HABER

MYK’DAN MUTLU HABER

Gerontolog meslek tanımları 03.06.2016 tarihi itibari ile yapıldı.

Gerontoloji Bölümlerinde ülkemizin yaşlılık sürecindeki problemlerine ışık olmak ve yaşlı vatandaşlara daha kaliteli bir yaşlılık geçirmeleri için yetiştirilen gerontologlar. Mezun olduktan sonra özel bakım merkezlerinde ve yerel yönetimlerde istihdam edilmeye başlanmışlardı. Ancak mesleğin mevzuatta yeterli düzeyde güvencesi olmadığı için gerontologlar zor şartlarda çalışıyorlardı. Tüm gerontoloji camiasının merakla ve sabırsızlıkla beklediği Mesleki Yeterlilik Kurumu haberi 3 Haziran Cuma günü Gerontoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr. Özgür Arun’un twitter hesabından geldi.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Gerontologlar Derneği 2. Toplantısında 04.06.2016 tarihinde MYK toplantısına katılan Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Araştırma Görevlisi olarak katılan ve aynı zamanda Gerontologlar Derneği Başkan Yardımcısı olan Gerontolog Çağrı Elmas tarafından verildi.

Başkan Yrd. Elmas şunları söyledi “ Ülkemizde lisans düzeyinde seviye 6 olarak ve sosyal bilimler alanında tanımı yapılmış ilk ve tek meslek mesleğimiz olmuştur, Ekim ayında yayımlanacak olan resmi gazete ile birlikte 2017 yılı başlarında meslektaşlarımız uzman kadrosu ile atanabileceklerdir, tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun.”dedi.

Başkan Yrd. Çağrı Elmas’ın konuşmasından sonra söz alan Başkan Faruk Yaşar Gürdal “ mesleki yeterlilik kurumu kararlarını sevgili dostum Çağrı Elmas’tan heyecanla ve büyük bir mutluluk ile dinledik. Bu süreçte ciddi emekleri olan başta Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı değerli hocamız Doç. Dr. Özgür Arun’a ve gerontoloji bölümleri öğretim üyelerine derneğimiz adına şükranlarımı bildirmek isterim. Ayrıca süreç boyunca yoğun çalışmaları olan Dernek Başkan Yardımcımız Çağrı Elmas’a da Gerontologlar Derneği ve şahsım adına teşekkür ederim”dedi.

gerder7645 (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.