NİSAN AYI OSB TOPLANTISI

  • 30 Nisan 2015
  • 882 kez görüntülendi.
NİSAN AYI OSB TOPLANTISI

osbnisan01

NİSAN AYI OSB TOPLANTISI

Afyonkarahisar Dinar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti 2015 yılı Nisan ayı toplantısını Dinar Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya Dinar Belediye Başkanı, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saffet ACAR, OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Ahmet Hakan UYAN, Müteşebbis Heyet Üyeleri Hüseyin DEMİRKAN, Rafet ŞİMŞEK, Seydi GÜÇLÜ, Mehmet KARATAŞ, Abdullah BAĞIRKAN, İsmail KESKİNOĞLU ve OSB Memuru Mehmet ORHAN katıldı.

Toplantıda Denetleme Kurulu Raporu, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporları okundu. Organize Sanayi Bölgemize yatırım yapmak üzere 23.03.2015 tarihli dilekçe ile başvuran Emna Gıda Lojistik Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. ne 119 ada 6 nolu parsel ( 8.954,22m2) tahsis edilmiştir. Yatırımcı firma Organik Meyve sebze işleme paketleme kurutma meyve suyu imalatı yapacaktır. Yine Organize Sanayi Bölgemize yatırım yapmak üzere 01.04.2015 tarihli dilekçe ile başvuran Mehmet AKBÖRÜ ye 118 ada 1 nolu parsel (19.707,73 m2) tahsis edilmiştir. Yatırımcı firma yılda 1.000.000 adet geri dönüşümsüz kasa imalatı 10.000.000 adet meyve sebze viyol üretimi ve meyve suyu imalatı yapacaktır.

4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunun geçici 9 uncu maddesinin dördüncü fıkrasında öngörülen organize sanayi bölgelerindeki (OSB’miz içerisindeki parseller %90 oranında bedelsizdir.) parsellerin tamamen veya kısmen bedelsiz olarak tahsisine ilişkin süre 12.04.2015 tarihinden itibaren iki yıl uzatılmıştır. Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda OSB’mizin dünü bugünü konuşuldu. Bundan sonra OSB’mizde nelerin yapılması gerektiği OSB’mizi ileriye doğru hızlı bir şekilde nasıl götürülmesi gerektiği görüşüldü. Gündem maddelerindeki kararları toplantıya katılan üyeler oybirliği ile almıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.