ÖĞRENCİLER CEZAEVİNDE

  • 16 Mayıs 2017
  • 1.714 kez görüntülendi.
ÖĞRENCİLER CEZAEVİNDE

ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ SELÇUK GÜRDAL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

İlçemiz, Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu öğrencileri duyarlı bir tavır sergileyerek, Dinar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda annesinin yanında kalan çocuğa giysi, oyuncak ve maddi yardımda bulundu. Okul müdürü Mehmet ÖZTÜRK, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ersin ACAR ve 5 C sınıfı öğrencilerini temsilen Ayşe Kübra CENGİZ ve Mustafa Fatih BAŞTÜRK’ün katılımıyla gerçekleşen faaliyette okul müdürü Mehmet ÖZTÜRK;“Okulumuz 5 C sınıfı öğrencilerinden böyle bir talep gelince büyük bir memnuniyetle karşıladım. Öğrencilerimin bu duyarlı davranışımın herkese örnek olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ersin ACAR’da;

“Sosyal Bilgiler dersi müfredatında yer alan Sivil Toplum Örgütleri konusunu anlatırken, öğrencilerim ile kendi imkânlarımız dâhilinde bir yardım vakfı kurmaya ve bu vakıf aracılığıyla yardıma muhtaçlara yardım eli uzatmaya karar verdik. Bu noktada temel amacım, kültürümüzde önemli bir yeri olan vakıf geleneğini yaşatmak ve gelecek nesillere aktararak yardımlaşma ve dayanışmanın önemini öğrencilerime kavratmaktı. Onların hevesi ve okul müdürümüzün desteği bana güç verdi. Temsili olarak kurduğumuz “Selçuk Gürdal Yardımlaşma Vakfı” aracılığı ile öğrenci velilerimizden ve öğretmen arkadaşlarımızdan topladığımız bağışlar sayesinde Mehmetçik Vakfı ve LÖSEV’e bağışta bulunduk. Daha sonra ilçemiz T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda küçük bir çocuğun yaşamakta olduğunu öğrendik. Bunun üzerine öğrencilerimle, bir yardım eli de buraya uzatabiliriz diye düşündük. Bu niyet neticesinde, bir miktar oyuncak ve kıyafet ile minik bir yüreği bir süreliğine de olsa gülümsetebilmiş olmaktan çok mutluyum. Bütün öğrencilerimle gurur duyuyorum. Ayrıca bu faaliyetimizde bize her türlü kolaylığı sağlamanın yanında, her zamanki gibi bizi misafirperverce ağırlayan siz  kurum yönetimine teşekkür ederim” dedi.

Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Metin ERKILIÇ da;“Öğrencilerinizin bu duyarlı davranışı hepimizi duygulandırdı. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bu hassasiyeti geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Bu konuda üzerimize düşen ne olursa yapmaya her zaman hazırız” dedi.

Ardından toplanan yardımlar teslim alınarak ihtiyaç sahibine ulaştırıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.