ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ VE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

  • 28 Mayıs 2018
  • 675 kez görüntülendi.
ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ VE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

Dinar ilçemizde bulunan ilk, orta ve lise düzeyinde ki 2 okula ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağların ayrı toplanması ve geri dönüşümü konulu eğitim semineri verildi.

Dinar ve Çevresi Sürdürülebilir Çevre Hizmetleri Birliği Mühendisi İsa Akar ve Isparta ASL Geri Dönüşüm Firması Çevre Mühendisi Zeliha Ekici tarafından ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar anlatıldı. Doğaya zararlı olan atıkların ayrı toplanması sonucunda hem çevre kirliliğinin önlendiği hem de doğal kaynakların korunduğu, böylece ülke ekonomisine de katkı sağlandığı öğrencilere aktarıldı. Eğitimlerde öğrencilerin ve öğretmenlerin geri dönüşüme olan ilgileri gözlemlenmiş olup, yapılan eğitimler sonucunda ambalaj atıklarının ve atık pillerin çöpe veya doğaya gelişigüzel atılmaması, aynı zamanda bitkisel atık yağların çöpe ve lavaboya dökülmemesi evlerimizde, okullarımızda işyerlerimizde ayrı toplanması ve geri kazanım noktalarına bırakılması gerekliliği vurgulandı.

Eğitim semineri sonucunda 2 okula ve 500 öğrenciye ulaşılarak çevre bilincinin erken yaşlarda oluşması ve öğrenciler aracılığıyla ailelerinin bilgilenmesi, böylece çevrenin korunması ve geri dönüşüme ilginin arttırılması hedeflendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.