ÖĞRETMENLER GECESİ PROGRAMINA KATILIM YOĞUN OLDU

  • 25 Kasım 2017
  • 1.547 kez görüntülendi.
ÖĞRETMENLER GECESİ PROGRAMINA KATILIM YOĞUN OLDU

ÖĞRETMENLER GECESİ PROGRAMINA KATILIM YOĞUN OLDU

Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından her yıl 24 Kasım akşamı düzenlenen öğretmenler gecesi programına 2017 yılında da öğretmenler ve aileleri olarak ilgi çok yoğun oldu.

Öğretmenler gecesine; Kaymakam Mustafa Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli, belediye meclis üyeleri, emekli ve görevi başında çok sayıda öğretmenlerimiz ve aileleri programa iştirak etti. Başkan Saffet Acar, İstanbul’da “4. Uluslararası Evde Sağlık ve Bakım Kongresi” isimli programda UYAK Başkanı kimliği ile konuşmacı olarak sunum yaptığından dolayı öğretmenler gecesine katılamadı. 

Belediye Personeli Gazi Yılmaz’ın sunuculuğunda öğretmenlere hitaben okuduğu şiir ile başlayan programda; Açılış konuşmasını Eski belediye meclis üyesi ve Emekli Öğretmenimiz Sultan Erçelik, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emekli Öğretmenimiz Mustafa Özçay, günün anlam ve önemini belirten şiir’i Emekli Öğretmenimiz Hasan Şimşek tarafından okundu. Öğretmen Şair Hasan Alpars, Öğretmen Şair Rıfat Yiğit ve Öğretmen Şair Turan Karlı tarafından gecede şiirler okundu.

Kaymakam Mustafa Şahin yaptığı konuşmada tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak, eğitime yapılan ve yapılacak yardımlardan bahsederek geceyi tertip eden Başkan Acar’a teşekkür etti.

Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek ise konuşmasında şunları söyledi; “Çok değerli kaymakamım, eğitime verdiğiniz katkılardan dolayı sizleri kutluyorum, hoş geldiniz. Değerli Belediye Başkanımız Sayın Saffet Acar beyefendinin İstanbul’da 4. Uluslararası Evde Sağlık ve Bakım Konulu sunumu olduğundan dolayı çok istemesine rağmen katılamıyorlar. Himayelerinde yaptığımız bu toplantıya katılanlara başkanımızın sevgi ve saygılarını iletiyor, hepiniz hoş geldiniz. 24 Kasım 1928 tarihinde Atatürk’ün millet mekteplerinin başöğretmenliğini kabul ettiği öğretmenler gününüzü kutluyorum. Şehit öğretmenlerimize ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı bizleri mutlu ettiniz” dedi.

Belediye Başkanı saffet Acar ise tele konferans sistemi ile tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Programda Dostlar THM Topluluğu ve Ozan Kul mercan tarafından verilen konser sonrasında Başkan Vekili Selahattin Moran’ın verdiği plaket ile etkinlik sona erdi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.