OKULLARDA TATBİKAT

  • 05 Mart 2015
  • 2.092 kez görüntülendi.
OKULLARDA TATBİKAT

tatbikatmart1

OKULLARDA TATBİKAT

Sivil Savunma Haftası nedeniyle Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talimatı ile ilçemizde bulunan bazı okullarda deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

Sivil Savunma Haftası olmasından dolayı Başkan Acar’ın talimatı ile ilçemizde bulunan okullarda ki öğrencilere yönelik, yangın ve deprem anında yapılması gereken tedbir ve davranışlar hakkında bilgi verilerek tatbikat yapıldı. Dinar Anadolu Lisesi ve sonrasında Dinar METEM Lisesinde İtfaiye Amiri Vedat Yılmaz öncülüğünde deprem ve yangın anında yapılması gereken tedbir ve davranışlar hakkında bilgi verildi.

Deprem sırasında hayatta kalmak için bazı kuralların bilinmesi ve uygulanması gerektiğini belirten İtfaiye Amiri Vedat Yılmaz, deprem öncesi yapılacak hazırlık ve deprem anı sonrası uyulması gereken kurallar hakkında anlatım yaptı. Yılmaz, elektrik kaçağı, doğalgaz veya herhangi bir nedenle çıkabilecek yangın durumunda ise öğrencilere; ilk görenin çevresine ve itfaiyeye haber vermesi, haber verme esnasında telaşlanmaması ve doğru adres vermesi, tahliye noktaları belirlenmesi kişi yada kişileri oraya yönlendirmesi, yangının niteliğine göre; elektrik dağıtım kurumu, jandarma, doğalgaz yetkililerine, orman şefliğine ve 112 acil servise de durum hakkında bilgi verilmesi, yangın yerinde varsa elektrik veya doğalgazın kesilmesi gibi konu başlıklı bilgileri detaylı olarak anlattı.

Deprem ve yangın anında yapılması gerekenler hakkında verilen bilgi sonrasında okul bahçesinde küçük çapta yangın çıkartılarak yangına yaklaşma ve söndürme olarak görsel anlatım yapıldı. İtfaiye Amiri Vedat Yılmaz’a bağlı tüm ekibin hazır bulunduğu tatbikatta ise son olarak binada mahsur kalan öğrencilerin kurtarılması yapıldı. İtfaiye Amiri Yılmaz yapılan tatbikat sonrasında uygulanan faaliyet hakkında Başkan Saffet Acar’a durum raporu verdi. Alınan bilgiye göre, Dinar Anadolu ve METEM Lisesinde başarıyla yapılan tatbikat sonrasında ilçemiz SPK Ortaokulunda da deprem ve yangın tatbikatının yapılacağı öğrenildi.

tatbikatmart2

tatbikatmart3

tatbikatmart4

tatbikatmart5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.