ÖMER DÖNGELOĞLU DİNAR’DA “O ÖZÜ VE SÖZÜ BİR OLANDIR”

  • 10 Mart 2016
  • 1.325 kez görüntülendi.

ÖMER DÖNGELOĞLU DİNAR’DA “O ÖZÜ VE SÖZÜ BİR OLANDIR”

Dinar Belediyesi tarafından organize edilerek düzenlenen Es Sadık (SAV) “O, özü ve sözü bir olandır” başlığı ile Park Ala Konferans salonunda Dünya Kuran-ı Kerim Tilaveti birincisi İrfan Keskin ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun katılımıyla bir program düzenlendi.

Programa; Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları söyledi; “Çok kıymetli hemşerilerim, saygı değer hanım efendiler bey efendiler, öncelikle hepinizi en derin sevgi ve saygı ile selamlıyorum hoş geldiniz. Bu akşam ümit ediyorum ki çok güzel bir akşam olacak. İnşallah biraz sonra çok değerli kardeşim Türkiye, Dünya birincisi güzel bir kuran okuyacak. Gönüllerimizi feth edecek. Daha sonra da değerli hocalarımızdan, değerli öğretim elemanlarımızdan çok güzel şeyler duyacağız. Duygu dolu bir gece yaşayacağız. Bu bağlamda buraya kadar gelen kardeşlerimizi ben kutluyorum, Cenabı Allah’tan her zaman birlik beraberlik içerisinde olmamızı niyaz ediyorum. Hepinizi en derin sevgi ve saygı ile selamlıyorum, tekrar hoş geldiniz.” dedi

Başkan Acar’ın yapmış olduğu konuşma sonrasında güzel sesi ile Kuran-ı Kerim tilavetini icra etmek üzere Dünya 1. si İrfan Keskin sahne aldı. Yapılan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında ise Ömer Döndeloğlu mikrofon başına geçerek, geceye katılan davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Döngeloğlu, 8 Mart Kadınlar Günü olması münasebeti ile İslam da kadın ağırlıklı sohbet gerçekleştirdi. Programda, Es Sadık (SAV) “O, özü ve sözü bir olandır” konu başlığı ile Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) zamanında yaşayan sahabe kadınlar ve çektiği çileler, zorluklar hakkında, Resulullahın Hz Hatice ile evliliğini ve diğer peygamberler zamanında yaşayan; Hz Asiye ve Hz Meryem den kıssalar hakkında konuşma yaptı.

Yapılan program sonrasında Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından Dünya Kuran-ı Kerim Tilaveti birincisi İrfan Keskin’e ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’na plaket takdim edildi.

omer-dongeloglu-dinarda (1) omer-dongeloglu-dinarda (2) omer-dongeloglu-dinarda (3) omer-dongeloglu-dinarda (4) omer-dongeloglu-dinarda (5) omer-dongeloglu-dinarda (6) omer-dongeloglu-dinarda (7) omer-dongeloglu-dinarda (8) omer-dongeloglu-dinarda (9) omer-dongeloglu-dinarda (10) omer-dongeloglu-dinarda (11) omer-dongeloglu-dinarda (12)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.