REFÜJ VE DÖNEL KAVŞAK ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

  • 08 Aralık 2016
  • 1.213 kez görüntülendi.
REFÜJ VE DÖNEL KAVŞAK ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

REFÜJ VE DÖNEL KAVŞAK ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

İlçemiz içerisinde ki; Afyonkarahisar, Denizli ve Isparta karayolu güzergahında bulunan dönel kavşak ve orta refüjlerde düzenleme, ışıklandırma ve peyzaj çalışmaları tamamlandı.

Dinar Belediyesi tarafından 2016 yılı içinde toplam 6 bin adet çeşitli türde çiçek temin edilerek, refüj ve ilçemizin muhtelif alanlarına dikimi gerçekleşti. Belediyemiz, Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yapmış olduğu görüşme ve istişare sonrasında ilçe merkezinde bulunan karayollarına ait refüj ve dönel kavşaklarda alt yapı ve peyzaj yapılması talebinde bulundu. Karayollarına ait ekipler tarafından istenilen alanlarda gerekli çalışma yapılarak tamamlandı. Denizli yolu üzerinde ki dönel kavşak, Başmakçı kavşağı olarak bilinen dönel kavşak, Dörtyol Mahallesi ile Eski Dikici yolu arasında bulunan dönel kavşak, Opet karşısında bulunan dönel kavşak, orta refüjler ve Suçıkan park tesisleri karşısında bulunan refüjde alt yapı düzenleme ve peyzaj çalışmaları belediyenin talebi üzerine yapıldı. Adı geçen alanlara; Alacalı Taflan bitkisi, Ardıç fidanı, Sedir fidanı, Erguvan ve çam fidanı dikimi yapıldı. Yeni Sanayi sitesi girişine ve Eski Dikici Yolu – Dört yol arasında ki kavşak noktasına trafik ışıkları belediyenin yapmış olduğu talep sonrasında monte edilerek faaliyete başladı. Elektrik direklerinin dikilmesi ve aydınlatma sağlanan refüj ve dönel kavşakların tüm bakım onarım ve masrafları belediyeye ait. Çalışması biterek tamamlanan alanların sulama işlemi de belediye ekiplerimizce yapılıyor. Belediye Başkanı Saffet Acar, aydınlatma lambalarını, trafik ışıklarını, orta refüj ve dönel kavşaklar da incelemede bulunarak vatandaşlarımıza yapılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulundu.

refujortadonelkavsaklar1-1 refujortadonelkavsaklar1-2 refujortadonelkavsaklar1-3 refujortadonelkavsaklar1-4 refujortadonelkavsaklar1-5 refujortadonelkavsaklar1-6 refujortadonelkavsaklar1-7 refujortadonelkavsaklar1-8 refujortadonelkavsaklar2-1 refujortadonelkavsaklar2-2 refujortadonelkavsaklar2-3 refujortadonelkavsaklar2-4 refujortadonelkavsaklar2-5 refujortadonelkavsaklarrefujortadonelkavsaklar2-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.