(SAFFET ACAR, DİNAR TÜRK OCAKLARININ ŞEREF ÜYESİ)

  • 26 Aralık 2015
  • 987 kez görüntülendi.
(SAFFET ACAR, DİNAR TÜRK OCAKLARININ ŞEREF ÜYESİ)

tocaklari-tskr-plaket (1)

(SAFFET ACAR, DİNAR TÜRK OCAKLARININ ŞEREF ÜYESİ)

Türk Ocakları Dinar Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Saffet Acar’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sebebiyle söz alan şube başkanı Raif Öztürk kısa bir konuşma yaptı ve Türk Ocakları Dinar Şubesi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda şube başkanı şunları söyledi. “Değerli başkanım bizler Türk Ocakları Dinar Şubesi’nin Yönetim Kurulu Üyeleriyiz. Bildiğiniz gibi Türk Ocakları Türk Milletini Sevmek ve Yüceltmek ülküsü ile 1912 yıllında kurulmuş bir kültür ve fikir ocağıdır. Asırlık bir çınar olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinde katkısı olan Türk Ocaklarının Dinar Şubesi’nin kuruluş tarihi de çok eskidir. Kurtuluş Savaşı yıllarından hemen önce 1918’li yıllarda Dinar’da Türk Ocakları’nın şubesi vardır. 1928 yılında Ulu Cami’nin bahçesinde bulunan Türk Ocakları binası, yeni alfabenin öğretildiği Millet Mektepleri’nin okuma odası olarak kullanılmıştır. 12 Mart 1930 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilçemizi şereflendirdiğinde belediyeden sonra, Dinar Türk Ocakları Şubesi’ni ziyaret etmiştir.

İkinci kez 1913 yılında yeniden kurulan Türk Ocakları Dinar Şubesi, 13 yıldır aralıksız sizlerinde destek ve katkılarınızla sosyal etkinlikleriyle Dinar’ın fikir ve kültür hayatına katkı sağlamaya çalışmaktadır. Sizi ziyaretimizin sebebi, Türk Ocakları Dinar Şubesi’nin tüm etkinliklerinde yanımızda olmanız ve bize maddi, manevi desteğinizi esirgememenizden dolayı şükranlarımızı sunmaktır. Dinar Belediye Başkanı olarak; ilçemizde kurulu bulunan ve kamu yararına çalışan tüm derneklere aynı desteği verdiğinizi yakinen takip ediyoruz. Ayrıca Dinar’ımıza yaptığınız güzel hizmetlerden dolayı da bir Dinarlı olarak gurur duyuyoruz.

Bu duygularla derneğimize yaptığınız katkı ve yardımlarınızdan dolayı, Şube yönetim Kurulumuz 26.11.2015 tarih ve 16 sayılı oturumunda; Türk Ocakları Tüzüğünün 8. Maddesine istinaden şahsınızı oybirliği ile “Türk Ocakları Dinar Şubesi’nin ŞEREF ÜYESİ” ilan etmiştir. Dinar’ımıza hizmetlerinizden dolayı şükranlarımızı, derneğimize katkılarınızdan dolayı da şeref üyeliğini kabul buyurmanızı arz ederiz, bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar dileriz,”  diyerek yönetim kurulu kararı olan ŞÜKRAN VE ŞEREF ÜYESİ belgesini Belediye Başkanı Saffer Acar Bey’e sundu.

Belediye Başkanı Saffet Acar’da yaptığı kısa konuşmada, “Dinar Türk Ocaklarının çalışmalarını yakından takip ediyorum, ilçemiz adına yapılan her güzel şeye omuz vermeyi kendime görev biliyorum. Asırlık bir kültür ocağı olan Türk Ocaklarının Dinar Şubesine de bu anlamda desteklerimiz bundan sonra da devam edecektir. Dinar Türk Ocakları Şubesi Yönetim ve Üyelerinin kadirbilirliklerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerin güzel etkinliklerinizin artarak devam etmesini yürekten istiyor, sileri kutluyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, tüm üyelerinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum,” dedi.  Ziyaretin sonunda günün anısına toplu fotoğraf çekilindi.

 

tocaklari-tskr-plaket (2) tocaklari-tskr-plaket (3) tocaklari-tskr-plaket (4)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.