SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNE ÜYELİĞİMİZ KABUL EDİLDİ

  • 30 Mayıs 2016
  • 624 kez görüntülendi.
SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNE ÜYELİĞİMİZ KABUL EDİLDİ

SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNE ÜYELİĞİMİZ KABUL EDİLDİ

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyelerinin Balıkesir’de ev sahipliği yaptığı Sağlıklı Kentler Birliği’nin 24. Olağan Meclis Toplantısı 28 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildi gündem maddelerinden olan Dinar Belediye Başkanlığı üyelik başvurusu oy birliği ile kabul edildi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 24. Olağan Meclis Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının  ardından  toplantıya  ev sahipliği yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Başkan  Recep Altepe’nin açılış konuşmalarıyla başladı.

Konuşmalardan sonra 24. Olağan Meclis Toplantısına geçilirken Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe gündem maddelerini okuyarak 24. Olağan meclis toplantısını açmış bulundu, gündemin ilk maddesinde Sağlıklı kentler Birliği Başkanı olağan seçiminde tek aday olarak seçime katılan Recep Altepe tekrar başkan olarak seçildi.

Gündemin diğer önemli maddelerinden olan Dinar Belediye Başkanlığı, Sandıklı Belediye Başkanlığı ve Denizli Merkezefendi Belediye Başkanlığının üyelik başvuruları tüm üyelerin oy birliği ile kabulü sonucu Dinar Belediye Başkanlığı, Sandıklı Belediye Başkanlığı ve Denizli Merkezefendi Belediye Başkanlığı Sağlıklı Kentler Birliğine Üye oldular. Böylelikle Sağlıklı Kentler Birliği üye tam sayısı 63’e ulaştı.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın başka bir programı olması dolayısıyla katılamadığı toplantıya Belediye personelinden Fen Memuru Ercan Menekşe ve Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal katıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal şunları kaydetti “Belediye Başkanımız Saffet Acar’ın bir takım girişimleri sonucu Sağlıklı Kentler Birliğine Üyeliğimiz gerçekleşti, amacımız 63 farklı belediyenin yapmış olduğu çalışmaları yakinen incelemek ve ilçemize sağlık alanında ne gibi hizmetler getirebiliriz sorularına yanıt getirmektir, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Kriterlerine ulaşmak için kurulan Sağlıklı Kentler Birliğindeki üye belediyeler bir birleri ile fikir alış verişi içerisinde bulunarak Birliğin sağlamış olduğu güçten yararlanıyorlar ve birbirleri içerisinde vatandaşlarına hizmet etmek için manidar bir yarış içerisindeler, Dinar Belediye Başkanlığı olarak Sayın Başkanım Saffet Acar’ın öncülüğünde ilçemizde bu yarışın içerisine girmiş bulunmaktadır, iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum, ilçemize hayırlı olsun.”dedi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 24. Olağan Meclis Toplantısın “Fiziksel Aktivite ve Aktif Yaşam” konulu alanında uzman bir çok öğretim görevlisinin katıldığı konferans ile sona erdi.

sagliklikenlerbirligi1 sagliklikenlerbirligi2 sagliklikenlerbirligi3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.