SANDIKLI’DA RUHSAT TARTIŞMASI

  • 20 Kasım 2014
  • 1.681 kez görüntülendi.
SANDIKLI’DA RUHSAT TARTIŞMASI

elib1

SANDIKLI’DA RUHSAT TARTIŞMASI

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde önceki MHP li belediye Başkanı İsmail Elibol mevcut AK Parti’li Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü halka pankartla şikayet etti.

Sandıklı ilçesinde Elibollar Tarım Ltd Şti adı ile zirai alet imalatı konusunda faaliyet gösteren şirketin sahibi olan İsmail Elibol ilçedeki organize Sanayi de yaptığı fabrikaya ruhsat alamadığını iddia ediyor. Bu konuda hafta başında belediye binasına giderek Başkan Çöl ile tartışan Elibol’un Mustafa Çöl ve belediye çalışanlarına hakaret ettiği ve ruhsat konusunda çıkan gerginlik Savcılığa taşındı.

Mustafa Çöl, Elibol’un kendisine ve belediye çalışanlarına hakaret ettiği gerekçesiyle kamera kayıtlarını kaynak göstererek Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Elibollar Tarım Fabrikasında çalışan 100 yakın işci fabrikanın çalışmasının engellendiği için işlerinden olma tehlikesi yaşadıklarını bunu protesto etmek için yarın saat 15 ’30 da Sandıklı Belediyesine siyah çelenk koyarak tepkilerini dile getirecekleri öğrenildi.

Elibol, işadamlarının önünün kapatıldığını, kolaylık sağlanmadığını ve yatırımcının kaçırıldığını belirterek, ”Çünkü Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl kendisinden başkasının düşüncesine önem vermiyor. Öyle ki kendisinden akıllı olan herkesle küsüyor, kavga ediyor” dedi.

Sandıklı’da değişimi ve gelişimi için herkesin çaba göstermesi gerektiğini belirten Elibol, “Sandıklı, yatırımcı çekmesi gereken bir ilçe olması gerekirken, kendi yatırımcısını da kaçırıyor. Bu şehirde işadamlarının önünün kapatılması, şartlarının zorlaştırılması beraberinde sıkıntıyı getiriyor. İşadamı kaçınca da işsizlik sorunu ortaya çıkıyor. Peki işadamlarına kolaylık neden sağlanmıyor ve aksine bir de şartları zorlaşıyor?

Çünkü Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl kendisinden başkasının düşüncesine önem vermiyor da ondan. Öyle ki kendisinden akıllı olan herkesle küsüyor, kavga ediyor” diye konuştu.

HİZMET LÜTUF DEĞİL, BOYNUNUN BORCU

Sandıklı Belediyesi’nin rutin belediyecilik hizmetlerini halka lütuf gibi sunduğunu öne süren Elibol, Sandıklıların haksızlığa uğradığını iddia ederek, “Belediyenin rutin hizmetlerini dahi büyük bir lütuf gibi gösteriyorlar. Halkın oyunu aldıysan ve o koltuktan oturuyorsan halka hizmetin bir lütuf değil, mecburiyetindir, boynunun borcudur. Şuan ki mevcut yönetim insanlara nazik davranmıyor. Halka üsten bakan, fikrini sormayan bu anlayış bunun karşılığını yakında alacağı tahminindeyim.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün şahsıma ve işyerlerime yaptıklarını tüm Sandıklı çok iyi biliyor. Kendisiyle hiçbir şekilde maddi ve manevi sorunum yoktur. Ama kendisinin benimle bir sorunu olduğunu bugünkü davranışıyla bir kez daha görmüş oldum. Elibol, “Malumunuz yeni yapmış olduğum yeni fabrikama ruhsat vermiyor, satış mağazamın önünden yol geçirdi, inşaatlarımı mühürledi.

Bugün sabah Sandıklı Belediyesi yakınlarında bir işyerinden muhasebecimle birlikte simit ve poğaça almaya geldik. O arada tesadüfen Başkan Çöl’ü gördüm.Aracımdan inerek yanına gittim. Bunları neden yapıyorsun, neden zorluk çıkarıyorsun, her şeyim yasal dedim sözümü bitirmeden Belediye makam odasına geçti. Bende arkasından makam odasına gittim. Bende bu şehrin Belediye Başkanlığını yaptım ama hiçbir kimseye böyle zorluk çıkarmadım.

Aksine Sandıklı’mıza Başkanlık dönemimde yatırımcı kazandırmak için her türlü fedakarlığı gösteren biri olarak sen bunları neden şahsıma yapıyorsun dedim. Sen bu şehrin Şehrul-eminisin yapıcı ve birleştirici olmalısın dememe kalmadan; Başkan Çöl, ben istediğimi yaparım, ruhsatda vermiyorum, kimsede karışamaz diyerek karşılık verdi. Bende Allah’tan damı korkun yok diyerek tepki verdim. Sonrası makam odası kapısını hızlı şekilde kapatıp çıktım. Herhangi saldırı veya temas söz konusu bile değildir.

Ama Başkan Çöl anlaşılan Sandıklı Belediyesi’ne Şehrul-emin olarak değilde “Padişah” olarak geldiğini bugün bir kez daha ispatlamıştır. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Haklı olduğum bir konu için konuşmaya gittiğim makama, Başkan Çöl’ün bunu çirkin bir saldırı ve şahsına argo-kaba sözler sarfetmiş gibi yansıtması sadece onun ve onlar gibi kirli tezgah oyuncularının sahnelerinden biridir. Biliyorsunuz ki M. Kemal Atatürk’ün bir sözü var; Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar.

Hayatım boyunca haram yemedim, Allah yedirmek de nasip etmesin. Belediye Başkanlığı dönemimde de hep Sandıklı’nın gelişmesine gerek siyasi, gerek ekonomi olarak hep engel olmuşlardır. Bu yapılanların hepsi İsmail Elibol’u maddi-manevi bitirme operasyonudur. Sayın Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl istediği zaman gerek televizyon kanalında, gerek istediği her ortamda Sandıklı halkının huzuruna çıkabiliriz. Ben bu asılsız yalan iftiraları atan ve attıranları Allah’a havale ediyorum” dedi.

elib2 elib3 elib4 elib5 elib6 elib7

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.