ŞEHİT İZZET ALPER TAŞBAŞ CENAZE TÖRENİ

  • 30 Eylül 2015
  • 6.307 kez görüntülendi.

 

ŞEHİT İZZET ALPER TAŞBAŞ CENAZE TÖRENİ

Hakkari Yüksekova- Şemdinli yolu üzerinde pkk’lı teröristlerin köprüye yerleştirdiği patlayıcı, zırhlı aracın geçişi sırasında patlatması sonucu şehit olan 2 askerden biri olan Dinarlı hemşerimiz Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın cenazesi, Van’daki törenin ardından Afyonkarahisar’a gönderildi.

Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığı’na inen askeri uçakla getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, tören mangası tarafından alındı. 15 yıllık uzman çavuş olan İzzet Alper Taşbaş’ın babası Nazmi, annesi Saliha, eşi Ümmühan, kızları Begüm ve Ecrin Taşbaş da cenazeyi karşılamak için hava alanına gitti. Şehidin cenazesi, cenaze aracına konularak konvoy eşliğinde Dinar’a getirildi.

Ulu Camide Kılınan ikindi namazı sonrasında Şehit Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın cenaze namazı için Hükümet Konağı alanında toplanıldı.

Cenaze namazına; Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar milletvekilleri, Afyon İl Jandarma Alay Komutanlığı personeli, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, İl Genel Meclis Üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi Dinar İlçe Başkanı İbrahim Acar, belediye meclis üyeleri, MHP ilçe yönetim kurulu, daire ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK lar, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Uzman Jandarma Beş Kademeli Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın öz geçmişi, programa katılan protokole ve vatandaşlara okundu;

“Şehit İzzet Taşbaş, 17 Aralık 1976 tarihinde Afyonkarahisar il’i, Dinar İlçesi, Akça Köy de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Afyon da tamamlamasına müteakip 2000 yılında Uzman Jandarma okulundan mezun olmuştur. 2000 2004 yılları arasında Konya, 2004 2007 yılları arasında Iğdır, 2007 2010 yılları arasında Antalya, 2010 2012 yılları arasında Siirt, 2012 2014 yılları arasında Bolu İl Jandarma Komutanlığında görev yapmıştır. 11 Eylül 2014 yılında Hakkari ili Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığına hizmet ve muhafız takım komutanı olarak atanmıştır. 29 Eylül 2015 tarihinde saat 16:45 sıralarında alınan mayın ihbarı üzerine Şemdinli ilçesi Tuğlu Köyü Tui Köprüsü mevkiinde intikal halinde bulundukları Kobra aracı mayına temas etmesi sonucu Şehit olmuştur. Uzman Jandarma Beş Kademeli Çavuş İzzet Alper Taşbaş evli ve iki çocuk babasıdır.” denildi.

Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ise konuşmasında; “Bir şehidimizi ebedi aleme göndermek üzere bir araya geldik. Bu aziz vatanı bize emanet eden şuhedamıza minnet borçluyuz.  Bir aileden, ahirete intihal eden her bir insanımız yüreğimizi yakar, ama biz biliyoruz ki yüce kitabımızın haber vermesi ile “Allah Yolunda Ölenlere Ölü Demeyiniz” müjdesine mazhar olanlardandır.” dedi.

Vatandaşlardan alınan helallik sonrasında Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından Şehit Taşbaşın cenaze namazı kıldırıldı. Cenaze namazı sonrasında ise vatandaşlar tarafından hain terör örgütü pkk aleyhinde slogan atıldı. Dinar’da yapılan merasim akabinde Şehidin naaşı Akça Köye götürülerek köy mezarlığına defnedildi.

sehitalpertasbascenazetoren (1) sehitalpertasbascenazetoren (2) sehitalpertasbascenazetoren (3) sehitalpertasbascenazetoren (4) sehitalpertasbascenazetoren (5) sehitalpertasbascenazetoren (6) sehitalpertasbascenazetoren (7) sehitalpertasbascenazetoren (8) sehitalpertasbascenazetoren (9) sehitalpertasbascenazetoren (10)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. NURİ AYGÜNDÜZ dedi ki:

    EY ! BU VATAN İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ ASKER,BİLİYORUZ Kİ SENİN YERİN CENNET’TİR.RAHAT UYU.KANIN YERDE KALMAYACAK İNTİKAMIN MUTLAKA ALINACAKTIR.RUHUN ŞAD OLSUN.SEN HER ZAMAN KALBİMİZDE OLACAKSIN.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.