STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

  • 12 Mayıs 2016
  • 725 kez görüntülendi.
STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 10/05/2016 tarihinde Dinar Belediyesi Toplantı Salonunda hakkında denetimli serbestlik tedbiri verilen 40 hükümlüye Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri konulu seminer düzenlenmiştir.

Seminerde  denetimli serbestlik müdürlüğü öğretmeni Bekir GÜÇ tarafından;  stresin tanımı,

nedenleri, stresin kaynağı, stresin süresine ve oluşturduğu etkiye göre sınıflandırılması, stresin (fiziksel, davranışsal, duygusal ve zihinsel) belirtileri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca stresle başa çıkma yolları hakkında  yükümlülere; bedenle ilgili yöntemler  (gevşeme teknikleri, fiziksel egzersiz, doğru beslenme), zihinsel yöntemler (olumlu ve yapıcı düşünme tarzı ),davranışsal yöntemler (zamanı iyi kullanma, sosyal destek sistemlerinden yararlanma, etkili iletişim becerileri geliştirmek, girişkenlik becerilerimizi ve problem çözme becerilerimizi geliştirmek) konularında  bilgi verildi.

Ayrıca; günümüz yaşamında, strese toplumun her kesiminden insanın maruz kaldığı ve bu durumun basit tekniklerle ortadan kaldırılabileceği belirtilerek, programda hükümlülerin soruları ve çözüm önerileri de paylaşıldı. Hükümlüler bu tür programlarla faydalı bilgiler edindiklerini ve kendilerine değer verildiğini, böylece kendilerini iyi hissettiklerini dile getirerek, Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bu tür programları düzenledikleri için teşekkür ettiler.


ds-ds-sttres-semn (2)

ds-ds-sttres-semn (1)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.