‘‘Stresle Başa Çıkma’’  Semineri

  • 24 Temmuz 2017
  • 938 kez görüntülendi.
 ‘‘Stresle Başa Çıkma’’  Semineri

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDE

 ‘‘Stresle Başa Çıkma’’  Semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 18/07//2017 tarihinde Dinar Belediyesi Konferans salonunda haklarında denetimli serbestlik tedbiri verilen 35 yükümlüye‘‘Stresle Başa Çıkma’’  semineri verildi.

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Psikolog olarak görevli Duygu ÖZCAN tarafından  verilen ve yaklaşık 1 saat süren seminerde, stres nedir,stresin nedenleri, stresin kaynağı, stresin süresine ve oluşturduğu etkiye göre sınıflandırılması, stresin (fiziksel, davranışsal, duygusal ve zihinsel) belirtileri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca stresle başa çıkma yolları hakkında,yükümlülere; bedenle ilgili yöntemler, (gevşeme teknikleri, fiziksel egzersiz, doğru beslenme), zihinsel yöntemler (olumlu ve yapıcı düşünme tarzı ),davranışsal yöntemler (zamanı iyi kullanma, sosyal destek sistemlerinden yararlanma, etkili iletişim becerileri geliştirmek, girişkenlik becerilerimizi ve problem çözme becerilerimizi geliştirmek) konularında bilgi verildi.

Ayrıca; günümüz yaşamında, strese toplumun her kesiminden insanın maruz kaldığı ve bu durumun basit tekniklerle ortadan kaldırılabileceği belirtilerek, programda hükümlülerin soruları ve çözüm önerileri de paylaşıldı. Hükümlüler bu tür programlarla faydalı bilgiler edindiklerini ve kendilerine değer verildiğini, böylece kendilerini iyi hissettiklerini dile getirerek, Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bu tür programları düzenledikleri için teşekkür ettiler.

Seminer yükümlülerin sorularına cevap verilerek sona erdirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.