“Stresle Başa Çıkma Yöntemleri’’

  • 11 Şubat 2015
  • 997 kez görüntülendi.
“Stresle Başa Çıkma Yöntemleri’’

denetimser10subat01

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ SEMİNERLERİNE BİR YENİSİNİ EKLEDİ…

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 10/02/2015 tarihinde Dinar Belediyesi Toplantı Salonunda ceza infaz kurumlarından salıverilen 40 yükümlüye müdürlüğümüz uzmanları Bekir GÜÇ ve Meliha APAYDIN tarafından “Stresle Başa Çıkma Yöntemleri’’ konulu seminer düzenlenmiştir.

Seminerde  denetimli serbestlik uzmanlarımız tarafından;  stresin tanımı, nedenleri, stresin kaynağı, stresin süresine ve oluşturduğu etkiye göre   sınıflandırılması, stresin (fiziksel, davranışsal, duygusal ve zihinsel)  belirtileri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca stresle başa çıkma yolları hakkında ise yükümlülere; bedenle ilgili yöntemler  (gevşeme teknikleri, fiziksel egzersiz, doğru beslenme ),  zihinsel yöntemler ( olumlu ve yapıcı düşünme tarzı ), davranışsal yöntemler (zamanı iyi kullanma, sosyal destek sistemlerinden yararlanma, etkili iletişim becerileri geliştirmek, girişkenlik becerilerimizi ve problem çözme becerilerimizi geliştirmek) konularında  bilgi verildi.

Ayrıca; günümüz yaşamında, strese toplumun her kesiminden insanın maruz kaldığı ve bu durumun basit tekniklerle ortadan kaldırılabileceği belirtilerek, programda yükümlülerin soruları ve çözüm önerileri de paylaşıldı. Yükümlüler bu tür programlarla faydalı bilgiler edindiklerini ve kendilerine değer verildiğini, böylece kendilerini iyi hissettiklerini dile getirerek, Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne bu tür programları düzenledikleri için teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.