SUÇIKAN 86 KONUT KURASI ÇEKİLİŞİ NOTER HUZURUNDA YAPILDI

  • 13 Aralık 2017
  • 1.320 kez görüntülendi.
SUÇIKAN 86 KONUT KURASI ÇEKİLİŞİ NOTER HUZURUNDA YAPILDI

86 KONUT KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI

13 Aralık 2017 Çarşamba günü Dinar Belediye Kültür ve Konferans Salonunda 86 konutlar hak sahipleri için noter huzurunda kura çekilişi yapıldı.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın da katıldığı kura çekilişine tüm hak sahipleri hazır bulundu. Dinar Noteri Salih Kocakaya tarafından saat 14:30 da başlayan noter çekilişi ile tüm hak sahibi vatandaşların daireleri belli oldu. Başkan Saffet Acar ise konuşmasında şunları söyledi; “Güzel bir gündeyiz, mutlu bir şekilde kura çekeceğiz hepiniz hoş geldiniz. Biliyorsunuz ki mevcut şu anda 86 konut yapılışı olduğu yerde başka binalar vardı. Daha insanca yaşayabilme, iyi bir kent görünümü adına 2012 yılında bu harekatı başlattı. Yerler istimlak edildi, bir takım arkadaşlarımızı 110 konut olan yere taşıdık. Szilerde yerinde dönüşüm arzu ettiniz, sizlere de daha önce ki oturmuş olduğunuz mahalleye yani yerinde dönüşüm yaparak 213 projesi olan ilk etapta 86 konut yapıldı. Burada yerinde dönüşümü isteyen 51 vatandaşımız var, hak sahibi bu gün burada 51 hak sahibi kuralarını çekecek. 51 olan yerde 86 konut var bunların zemin ve bodrum katlarını kuradan çıkardık. Evvelisi hafta Anakara ya gittim, dedim ki; “burada ki vatandaşlarımız mutlaka (evlerini) yukarıdan almalı” İmar Müdürüm Mestan Beyle gittik, uzun bir tartışma uzun bir uğraşıdan sonra bunu sizler için kabul ettirdik. 86 konut 213 e doğru devam edecek, sizler kuralarınızı çektikten sonra değerli noterim, ben, yardımcısı buradalar, “biz bunu en iyi şekilde yaparız” dedik sağ olsunlar toplu konut idaresi de bize güvendi.” Dedi

Acar konuşmasının devamında ise kura çekilişi sonrasında dairelerin belli olması ile 24 saat içinde kura çekilişine katılmış hak sahipleri anlaşma yolu ile dairelerini değiştirebileceklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.