TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ BASIN BİLDİRİSİ

  • 24 Temmuz 2016
  • 704 kez görüntülendi.
TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ BASIN BİLDİRİSİ

            TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ BASIN BİLDİRİSİ

 

MİLLETİMİZ, DEVLETİMİZ VE DEMOKRASİMİZE KARŞI YAPILAN

DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Türk Ocakları Dinar Şubesi Yönetim Kurulu 23.7.2016 Cumartesi günü yaptığı haftalık istişare toplantısında; 15 Temmuz 2016 günü meydana gelen ve acı olaylara neden olan darbe girişimi ile ilgili bir basın açıklaması yapmayı ve bu basın açıklamasını yerel basın organları vasıtasıyla halkımızla paylaşmayı karar altına almıştır.

YÜCE TÜRK MİLLETİ!

DEĞERLİ DİNARLILAR;

15 Temmuz 2016 günü meydana gelen ve devletimize, milletimize ve demokrasimize bir saldırı niteliği taşıyan, acı olaylara sebebiyet veren darbe girişimini gerçekleştirenleri ve buna destek verenleri kınıyoruz.

Türk milleti, 15 Temmuz günü büyük bir demokrasi sınavından başarıyla geçmiş, bundan önce yaşanan darbelerin aksine, rejimine ve devletine sahip çıkmıştır. Bu noktada büyük Türk milletinin ortaya koyduğu feraset ve cesaret de her türlü övgüye layıktır.

Türk Ocakları Dinar Şubesi olarak biz, hiçbir gücün milletin iradesinin üstünde olamayacağına inanıyoruz. Bu yüzden milletin bekası için ellerine verilen silahları, milletin iradesini ortadan kaldırmak için kullanma gaflet, delalet ve hıyanetini gösterenleri de şiddetle ve nefretle telin ediyoruz.

Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu çevirdiği, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve milli iradenin kalesi olan Gazi Meclisi bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermilerin yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine bir kara leke olarak geçecektir.

Bütün bu olumsuz şartlar içinde tek tesellimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının büyük çoğunluğunun demokrasiden yana tavır alması ve soğukkanlı tutumu sayesinde olayların daha fazla büyüyerek bir iç çatışmaya dönüşmeden önlenmiş, demokratik rejimimizin kesintiye uğramadan yoluna devam edebilmiş olmasıdır.

Bu noktada milletimiz nezdinde son derece saygın ve mümtaz bir yeri olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kurumsal anlamda toplum vicdanında yara almaması, devletimizin kurum ve kuruluşlarıyla eş güdüm içinde faaliyetlerini sürdürmesi ve toplumsal bir bölünme yaşanmaması için gerekli tedbirlerin tez elden alınmasının hayati önem taşıdığına inanmaktayız.

Bilhassa devlet içinde asker- polis;  asker-vatandaş; polis-vatandaş; siyasetçi-asker, siyasetçi-polis güvensizliği biran önce giderilmelidir. Birlik ve beraberliği güçlendirici çalışmalar yapılmalıdır.

Özellikle uzun zamandan beri Türk Ocakları Genel Merkezinin de dikkat çekip, uyardığı; ülke içinde yaratılmak istenen kutuplaşmanın, ayrıcalıklı kesim yaratma çabalarının, hukukun üstünlüğü ilkesinin sekteye uğratılması girişimlerinin bir an önce son bulması en büyük arzumuzdur.

Türk Ocakları olarak; kimden gelirse gelsin, nereye ve kime karşı yapılırsa yapılsın demokrasi dışı her türlü girişimin sonuna kadar karşısında olduğumuzu; devletimizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği adına terörün her türlüsüne karşı durmaya devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu darbe girişimi sırasında meydana gelen çatışmalarda şehit olan güvenlik görevlileri ve üzerlerine çevrilen namlulardan çıkan kahpe kurşunlarla hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın, Türk milletine ve Türk demokrasisine büyük geçmiş olsun. Türk Milleti ve Türk Devleti var olsun…

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ

YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.