TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ KASIM AYI PERŞEMBE SOHBETİ YAPILDI

  • 01 Aralık 2014
  • 1.435 kez görüntülendi.
TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ KASIM AYI PERŞEMBE SOHBETİ YAPILDI

trkp1

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ KASIM AYI PERŞEMBE SOHBETİ YAPILDI

 

Türk Ocakları Dinar Şubesinin Kasım Ayı “PERŞEMBE SOHBETİ” 27 Kasım 2014 Perşembe günü akşamı Dinar Atatürk Parkı Salonu’nda yapıldı.

Türk Ocakları Dinar Şubesi Hars Heyeti Başkanı Yaşar Sağlam’ın yönettiği;“Birinci Dünya Savaşı’nın 100. Yılının Değerlendirilmesi-Savaş Devam Ediyor” ana konulu sohbet toplantısına Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının söylenmesiyle başlandı. Daha sonra Tarih Öğretmeni ve Türk Ocakları Hars Heyeti Üyesi Hasan Şimşek tarafından “100. Yılında Birinci Dünya Savaşı Devam Ediyor” başlıklı bir sunum yapıldı. Katılımcıların da katılımı ve tamamlayıcı katkıları ile Birinci Dünya Savaşı 100. Yılında değerlendirildi.

Ara bölümde çay ikramı yapılırken Dinar Yazarlar-Şairler Kültür Derneği Üyesi şairlerin yeni yazdıkları şiirleri dinlendi.

Programın ikinci bölümünde Türk Ocakları Dinar Şubesi ve Dinar Yazarlar Şairler Kültür Derneği Üyesi ve DİNAR YİBO Okul Müdürü Eyüp Şahin “Birinci Dünya Savaşı’nın 100. Yılında iki Ağıt( Hey On beşli On beşli-Tokat Yoları Taşlı –Cezayir Ağıtı) konulu bir sunum yaptı ve bugün birer oyun havası olarak söylenen ve oynanan bu iki türkünün ağıt ezgilerini kayıttan dinletti. Ezgiler ilgi ve dikkatle dinlendikten sonra, bu türkülerin oyun havası olarak çalınmaması için mahalli müzisyenlerle ve düğün çalgıcıları ile görüşülmesine ve bu ezgilerin tarihi ve önemi hakkında bilgi verilmesine karar verildi..

Dilek-temenni ve duyurulardan sonra Dinar Yazarlar-Şairler Kültür Derneği Başkanı Raif Öztürk’ün Dinar Belediyesi Kültür Hizmetleri serisinden yayınlanan “ANILARLA DİNAR”, Yazarlar-Şairler Kültür Derneği’nce yayımlanan “DİNAR ŞİİRLERİ VE FOTOĞRAFLARI”  kitabı ile Türk Ocağı Dinar Şubesi’nce yayınlanan “BU SEVDA BİTMEZ” isimli şiir kitabı tanıtıldı ve katılımcılara kitabın yazarı tarafından imzalandı.

Sohbet toplantısı olgun bir havada başladı ve katılımcıların memnuniyeti ile olgun bir havada tamamlandı.

trkp2 trkp3 trkp4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.