TÜRK OCAKLARI PERŞEMBE SOHBETLERİNE DEVAM EDİLDİ

  • 27 Şubat 2015
  • 1.403 kez görüntülendi.
TÜRK OCAKLARI PERŞEMBE SOHBETLERİNE DEVAM EDİLDİ

trkprssh1

TÜRK OCAKLARI PERŞEMBE SOHBETLERİNE DEVAM EDİLDİ

Türk Ocakları Dinar Şubesi tarafından her ayın son Perşembe günü yapılan sohbet toplantısı Atatürk Parkı salonunda yapıldı.

Toplantıya Türk Ocakları Dinar Şubesi yöneticileri ve üyeleriyle çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Toplantı  saygı duruşu ve marşının okunmasıyla başlandı. Toplantının açılış konuşmasını Şube Başkanı Diş Hekimi Ogün Sezen yaptı. Ogün Sezen konuşmasında;
“Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Birlik olmak zorundayız. Ülkeyi yönetenlerin üzerimizdeki bu kara bulutların farkına varmasını ve tez elden ülkenin selameti için gereken tedbirleri almasını bekliyoruz. Ülke gündemi  o kadar hızlı değişiyor ki, o kadar olumsuzluklar üst üste yaşanıyor ki, anlamak mümkün değil. İşte böyle bir ortamda Türk Ocaklılar olarak durumun farkında olarak birlik ve beraberliğimize daha da dikkat etmemiz gerekir. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Türk Ocakları Yönetim kurulu üyesi Raif Öztürk  konularla ilgili kısa bir konuşma yaptı. Raif Öztürk;

“Değerli arkadaşlarım bu gün ülkemizde yaşanan maalesef toplumu derinden yaralayan artık sürekli hale gelen zalimce işlenen cinayetlere dikkatinizi  çekerim. Mersinde hunharca öldürülen Özgecan kızımızın hemen arkasından İzmir’de Ege Üniversitesinde hayatının baharında bir kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu bölücü terör örgütü sempatizanı tarafından bıçaklanarak şehit edilmiştir. Bu cinayetin işlendiği üniversitenin PKK tarafından üs haline getirilmiş olduğunu ifade eden görüntüler ülkemizin ne kadar büyük bir tehdit altında olduğunu göstermesi bakımından çok önemlidir. Biz kurban seçilen bu yiğit kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Değerli arkadaşlarımız  Hocalı katliamının 23.yıldönümü idrak ediyoruz. Bildiğiniz gibi Ermenistan-Azerbaycan savaşında Ermeni ordusu 25 Şubat 1992’den itibaren Hocalı’ya saldırmaya başladı. Ermeniler, bölgede bulunan Sovyet ordusuna bağlı 366. Zırhlı Alayı’nın bütün araçlarını kullanarak şehri iki saat boyunca top ve tank ateşine tuttu. Saldırıdan bir gün sonra ise hafızalardan yıllarca silinmeyecek “Hocalı Katliamı” yapıldı. Hocalı Katliamı’nda savunmasız durumdaki 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere, 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti. Katliamdan 487 kişi ağır yaralı olarak kurtulurken, Ermeni güçleri bin 275 kişiyi rehin aldı. Bunlardan 150’sinden haber alınamadı.

Bu katliam bir soykırımdır. Bizi soykırımla suçlayan Ermeniler dünyanın gözü önünde bu katliamı yapmışlardır. Bugün bu şehitlerimiz rahmetle anıyoruz.” Dedi.

Proğramın geri kalan kısmında Dinar’lı ozan Celal MERCAN(Kul Mercan) sazıyla sözüyle toplantıya katılanlara türküler okudu. Büyük beğeniyle izlenen Kul Mercan’ın türkü aralıklarında Dinarlı Şairler tarafından şiirler okundu.

Toplantı duyuruların yapılması  ve iyi temennilerle bitirildi.

trkprssh2 trkprssh3

trkprssh4 trkprssh5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.