Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu

  • 23 Ekim 2018
  • 726 kez görüntülendi.
Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu

Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ev sahipliğinde çok sayıda yurtdışından ve yurtiçinden bilim insanının katıldığı Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşti.

Sempozyuma Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Dinar Belediye Başkanı ve Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar, Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr.İsmail Tufan, Gerontologlar Derneği Başkanı Uzm.Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal ile çok sayıda yerli ve yabancı bilim insanı ve öğrenci katıldı.

Başkan Acar Konuşmasında “Bugün burada sizlerle birlikte; temelinde canlı olmamız yatan: bireyin, toplumun ve aslında yaşamın doğal bir parçası olan “Yaşlanma Sürecini” birlikte düşünüyor ve tartışıyor olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Daha önce yine bu salonda 7. Sempozyumda yapmış olduğum konuşmamda yaşlanma ve yaşlılık olgusunun en büyük sorununun “toplumsal farkındalık” olduğunu vurgulamış ve yaptığımız her toplantının toplum karşısında güçlü bir ses çıkarması gerektiğini aktarmıştım. Şimdi karşımda görüyorum ki Gerontoloji ailemiz büyümüş attığı her adım coğrafyamızın her bölgesinde konuşulur ve tartışılır bir hal almış. Hatta Dünya çapında işlere imza atabilmişiz ki bugün uluslararası alanda beklide şimdiye kadarki en çok katılımcımızın olduğu bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan duyduğumuz gururu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

 Sempozyumun yarında devam edeceği ve Uygulamalı Gerontolojik hizmetler ile Yerel Yönetimler oturumunun da olacağı bilgisi alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.