VALİ MUSTAFA TUTULMAZ DİNAR’DA

  • 26 Temmuz 2017
  • 1.286 kez görüntülendi.
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ DİNAR’DA

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ DİNAR’DA

Afyonkarahisar’ın ilçelerini gezmeye devam eden Vali Mustafa Tutulmaz ziyaret ettiği Dinar’da ilçe kaymakamı Mustafa Şahin’den ilçenin tanıtımı ve son durumu hakkında brifing aldı. Kaymakam Mustafa Şahin ilçenin coğrafi, kültürel ve sosyal özelliklerini tek tek anlatarak şunları söyledi, “İlçemizde eğitim yatırımlarımız bütün hızıyla devam etmektedir. Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu bakanlar kurulunun onayından geçerek resmen açılmış durumdadır. Ancak 4 yıllık okul ile ilgili yer belirleme çalışmaları yapılmaktadır. Şimdiye kadar 3 yer belirlenmiş olup Gar Müdürlüğü bölgesinde bulunan ve Devlet Demir Yollarına ait olan arsanın tahsisi çalışmaları sürmektedir” dedi.

Kaymakam Şahin ilçede bulunan öğrenci ve öğretmen sayılarını da vererek, eğitim alanında ilçeye yapılan yurt ve okullar hakkında da bazı bilgiler sundu. Kamu binaları hakkında da bilgilendirici açıklamalar gerçekleştiren Şahin, Eski Emniyet Müdürlüğü binasının yıkılarak yerine engelliler için özel bir okul yapılacağını söyledi. Kaymakam Mustafa Şahin brifing sunumunun devamında ise şunları söyledi, ” Göreve geldiğimiz günden bugüne devletimizin yaptığı yatırımları yakından takip ederek vatandaşlarımızın hizmetine girmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bilgilendirme açısından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verecek olursak, merkez Ulu Camimiz restore edilecek. Bununla ilgili çalışmalar sürüyor. Eski polis lojmanları yıkıldı. Yeri ise en iyi şekilde değerlendirilecek. Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihale edilerek yapımına başlanılan eski ceza evinin bulunduğu yerde olan 200 kişilik kız öğrenci yurdu neredeyse bitmek üzere. Eğitim yatırımlarından Bilim ve Sanat Merkezi BİLSEM için ise yapılan başvurumuz kabul edildi. Kütüphane binamızda restore işlemleri yapılıyor. Burayı İmam Hatip Orta Okuluna vereceğiz. 2017 yılının sonuna kadar inşallah hiç bir okulun bina sorunu kalmayacak

Vali Tutulmaz’ın Dinar Ziyaretinde Lavanta Ön Plana Çıktı

Afyonkarahisar’a yeni atanan Vali Mustafa Tutulmaz’ın ziyaret programında geçtiğimiz yıl üretimine başlanılan lavanta ekimi, üretimi ve yan ürünleri olan lavanta seti ön plana çıktı. Dinar İlçe Kaymakamlığı tarafından Bulgaristan’dan getirilen lavanta fidanları hazine arazisinde toprakla buluşturulmuş ve yağ çıkartma işlemleri gerçekleştirilmişti. Lavanta yağından elde edilen kolonya, parfüm, krem gibi özel malzemelerden oluşan lavanta setini çok beğenen Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ürünlerin aynı kalitede üremlerinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Dinar İlçe Kaymakamlık Toplantı Salonunda İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Haydarlı Belediye Başkanı Kadir Öcel, Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan Gümüş, daire amirleri ve Afyonkarahisar İl Protokolünün tam kadro olarak katıldığı toplantıda Vali Tutulmaz Dinar ilçesinde çok büyük yeniliklerle karşılaştığını ifade etti.

İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin’in slayt eşliğinde brifing verdiği programda lavanta ekiminin devam edeceği, bundan sonraki ürünlerde ise lavanta yağından, parfüm, şampuan gibi değişik ürünlerin de üretileceği belirtildi. Dinar’ın tanıtımında çok önemli bir yeri olan lavanta üretimi ile ilgili bilgiler veren İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin şunları söyledi, “Yeni sezon için Isparta’dan bir firmayla ürünlerimizin üretilmesi için anlaşma yaptık. Kendimizin çıkartmış olduğu lavanta yağını bu firmaya teslim edeceğiz. Firma ise bize özel lavanta setleri hazırlayacak. Geçen yıl sprey, kolonya, krem ve losyon şeklinde olan lavanta setimiz yeni sezonda değişerek yerine yeni ürünler olan parfüm ve şampuan gibi kullanışlı ürünler gelecek” dedi.

Vali Tutulmaz: Mesai Saatlerinize Uyunuz

İlçe ziyaretleri sırasında Kaymakamlar, il ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Tutulmaz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle bir araya gelerek ilçeler hakkında detaylı bilgiler aldı. Toplantılar sırasında ilçelerdeki eğitim, sağlık, ulaşım, spor, tarım, hayvancılık, alt yapı ve üst yapı konularında bilgiler alan Vali Tutulmaz, mevcut durumun daha iyi konuma getirilmesi için kurum yetkililerine bazı talimatlarda bulundu.

Kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine hitaben konuşan Vali Tutulmaz, ilçe ziyaretlerimizde ilçelerimizin sorunlarına çözüm bulmak istiyoruz. Toplumun ihtiyaçlarına çözüm bulmak zorundayız. Önceliğimiz vatandaşlarımıza hizmet etmektir.  Bu konuda hem vicdani, hem de hukuki sorumluluğumuz vardır. Her gün bir önceki günden daha ileri de olmak için gayret etmeliyiz. Bu durumu tüm kurumlarımızın yetkilileri için geçerlidir. İdareciliğin olmazsa olmazlarında bir tanesinin empati yapmak olduğunu vurgularken, her makam ve mevki sahibi kişilerin karar vermeden önce ilk olarak empati yapması gerektiğini bu anlamda da kendisinin görev alanına girdiği konulardan etkilenen kişilerin beklentileri doğrultusunda hareket etmesini söyledi. Konuşmasına çalışmanın önemine değinerek devam eden Vali Tutulmaz, mesai saatlerine riayet edilmesi gerektiğini söylerken, hepimizin ülkemiz için en iyisini istediğimizi bu anlamda en iyiyi yakalamak içinde çok çalışmamız gerektiğini belirtti. Mesai saatlerine dikkat etmenin yanında bu zaman dilimini verimli bir şekilde geçirilmesi gerektiğine de değinen Vali Tutulmaz, kişiler için makam ve mevkilerin geçici olduğunu, önemli olanın ise halka en iyi şekilde hizmet edilmesi gerektiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.