YARDIM SEVENLER DERNEĞİNİN 39. YIL DÖNÜMÜ

  • 27 Şubat 2015
  • 1.649 kez görüntülendi.
YARDIM SEVENLER DERNEĞİNİN 39. YIL DÖNÜMÜ

 

YARDIM SEVENLER DERNEĞİNİN 39. YIL DÖNÜMÜ

 

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şubesinin 39. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir anma programı düzenlendi. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şubesi Buhurcular Huzurevi Başkanı Aynur Toker öncülüğünde dernek yönetim kurulu üyeleri Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstü önünde bir etkinlik düzenledi.

Yapılan program akabinde Başkan Toker ve beraberinde bulunan heyet ilçe Kaymakamı Mustafa Şahin’e makamında ziyaret gerçekleştirdi. 1928 yılında kurulan Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin 87., Dinar Şubesinin ise kuruluşunun 39. yılı olduğunu dele getiren Başkan Aynur Toker, derneğin çalışma ve faaliyetleri hakkında Kaymakam Şahin’e bilgi verdi.

Derneğin kuruluş yıl dönümünü kutlayan Şahin, ziyarete gelen heyet ile Dinar gündemi hakkında sohbet etti. Kaymakam Mustafa Şahin, ülke genelinde ve Dinar ilçesinde var olan uyuşturucu kullanımı hakkında karşılıklı istişare ve görüş alışverişinde bulundu. Şahin, dernek olarak uyuşturucu madde kullanan gençlere ve bu gençlerin ailelerine karşı madde bağlamlılığın zararlı olduğunu bilinçlendirmeye yönelik etkinlik ve kampanya yapmalarını rica etti.

Kaymakamlıkta yapılan görüşme sonrasında Başkan Toker ve beraberinde bulunan heyet Belediyeye gelerek Başkan Saffet Acar’a ziyarette bulundu. Belediye meclis toplantı salonunda ağırlanan dernek yönetimine Başkan Acar, Yardım Sevenler Derneğinin kuruluş yıl dönümünü kutlayarak dernek üyelerini tebrik etti.

Kaymakamlıkta, uyuşturucu kullanımı ve satıcılığı hakkında yapılan ve bu tür organizasyonların aleyhine yönelik yapılması planlanan kampanya hakkında Acar’a bilgi veren Toker, bir kere ‘bonzai kullanan bir daha bırakamıyor’ diyerek yapılacak etkinlik için Başkan Saffet Acar’dan destek istedi. Eğitimin ilk olarak anne ve babadan başlamak olduğunu dile getiren Başkan Acar, “Program doğrultusunda belediye olarak üzerimize ne görev düşüyorsa yapılacaktır.”dedi.

bonzai-dernek01

bonzai-dernek02

bonzai-dernek03

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. senol yilmaz dedi ki:

    boyle onemli bir konuda toplanti yapilmadi guzel neler konusuldu cozume yonelik ne tedbirler alindi vatandas olarak bizde bilgilenmek istoyoruz ve enkisa zamanda emniyet belediye sivil toplu örgütleri siyasi parti baskanlari muhtarlar sivil toplum örgütleri ve vatandaslarinda katilimiyla buyuk bir toplanti yapolmasini rica ediyoruz herkes fikrini soylesin herkes elini tasin altina sokması gerekir bakin nasil faydali olacak gercekten dinar icin en buyuk problemlerden uyusturucuyla mucadele edilmeli cozume yonelik gorus alis verisinde bulunmaliyiz bekliyoruz saygilar

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.