Yaşlılarımıza Sahip Çıkalım

  • 01 Haziran 2017
  • 1.243 kez görüntülendi.
Yaşlılarımıza Sahip Çıkalım

Dinar Yardım Sevenler Derneğinin geleneksel iftar yemeği her yıl olduğu gibi bu yılda da Dinar Buhurcular Huzur Evinde verildi. Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Dazkırı Kaymakamı Necdet Uçar, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Ali Azyaman, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Dinar MYO Müdürü Hayrettin Ertan, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Hastane Yöneticisi Fatih Türkmensoy,  Dinar TSO Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Meclis Başkanı Ahmet Acar’ın da katıldığı organizasyonda huzur evi sakinleriyle birlikte oruçlar açıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şube Başkanı Aynur Toker, Huzur evinin şimdiye kadar sadece yardım sever vatandaşların destekleriyle ayakta kalmayı başardığını, bundan sonra da desteklerin devam etmesini temenni ettiğini ifade ederek şunları söyledi, “Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız uzun yıllardan beri dernekle ve huzur evinin faaliyetleriyle yakından ilgileniyoruz. Benim yaşım yetmiş beş, görevi de bırakmaya hiç niyetim yok. Bizler bu yaşta yaşlı vatandaşlarımızın huzuru ve rahatlığı için gece gündüz çalışıyoruz. Çıktığımız bu yolda bizlere her zaman destek veren, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına en önemlisi hayırsever Dinar halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise katıldığı iftar programında her zaman yaşlılara saygı gösterilmesi ve sahip çıkılmasını hatırlatarak şöyle konuştu, “Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bu nedenle ilçemizde, mahallemizde ve her yerde bütün yaşlı vatandaşlarımıza sonuna kadar sahip çıkmalıyız. Ben Yardım sevenler derneğimizin yaptığı çalışmaları yakından takip ediyor onları kutluyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin de Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin yaptığı çalışmalarından ötürü onları tebrik ettiğini, yaşlı vatandaşlarımız için ne yapılması gerekiyorsa devletin ve milletin her şeyi yapacağını söyledi.

Konuşmaların ardından ise Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Merkezi tarafından hazırlatılan özel teşekkür plaketi Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından ilçe kaymakamı Mustafa Şahin’e takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.