YAZARIMIZ AYHAN KALKAN’IN 18.KİTABI ÇIKTI

  • 30 Aralık 2015
  • 936 kez görüntülendi.
YAZARIMIZ AYHAN KALKAN’IN 18.KİTABI ÇIKTI

aygkalkkan

YAZARIMIZ AYHAN KALKAN’IN 18.KİTABI ÇIKTI

Yazar; imzalı  ilk kitabını başkan ACAR’a verdi.

Araştırmacı Gazeteci Yazarımız yeni hazırladığı 18.kitabı İzmir’de baskısı tamamlanarak belediye Kültür müdürlüğünce teslim alındı. Bu güne kadar yayınladığı kitaplardan beğeni kazanan yazarımızın ilk denediği romanı Elife Ananın Çilesi kitabı kısa sürede tükendi. Yazarımız 18.kitabı olan “Dünden bu güne Dinarda Spor/Dinar’ın sporda 85.yılı” Orta boy 216 sayfa basılan kitapta 1930’lardan günümüze kadar Futbol, Basketbol, Voleybol, Güreş, Atletizm, Yüzme gibi çeşitli spor dallarına ait fotoğraflar ve bilgiler yer almıştır. Kitap Dinar Belediyesi Kültür Yayınları serisinde yayınlanmış olup sporseverlere yılbaşı hediyesi olarak dağıtılacağı beklenilmektedir.

Kalkan “Kitabımda bini aşkın kişilerin isimleri geçmektedir. Ben 15 gün çalışıp Kişi Dizini listesini çıkarmıştım. Ama Kitap matbaada son çalışmaları yapılınca bu dizin sayfalarında oynamalar olmuş. Matbuaca bu bölümün düzeltilmesi imkânsız olması nedeniyle bu dizini iptal etmek zorunda kaldık. Artık sporla ilgilenen kişilerin kitabın her bölümünü okuması halinde kaç yerde isimleri geçiyorsa görebilmesi için kitabı okuyup incelemesi gerekecek.”Yazar ”Dinarda spor kitabını yaklaşık beş yılda hazırladım. Belediye başkanımız çok beğenip takdir etti Umarım gelecek nesile kaynak bir kitap olur.”dedi.

Başkan Saffet Acar yazarımız Ayhan Kalkan’ın kendisine sunduğu kitabı alırken ”Sayın Ayhan ağabeyciğim, Biz senin kıymetini çok iyi biliyoruz. İnşallah başkaları da bilir. Sen Dinar ile ilgili öyle konular üzerinde araştırma yapıyorsun ki seni övecek kelimeler bulamıyorum. Dinar’ın spor’da 85.yılı kitabın hakikaten çok güzel olmuş. Tarihi fotoğraflar ve bilgilerle bizlere sundun. Seni tekrar tekrar kutlar başarılarının devamını dilerim. Öğrendiğime göre 19.kitap çalışmasına şimdiden başlamışsın. Bu çalışman doğrusu büyük takdir edilecek bir çalışma. Şimdiye kadar hiç araştırılıp yayınlanmamış bir konuyu kitap haline getireceksin. Umarım yazılarıyla destek verenler seni zor duruma düşürmezler. Başaracağına inanıyorum” dedi.

Yazar Kalkan ”Yeni kitabımda yer alacak yazıların sahiplerinden tek isteğim karşı tarafı veya kişileri rencide edici, kırıcı sözler kullanmamalarıdır. Gelen yazılarda bu durumlar olursa çıkarırım. Her ulaştığım kişiden bu hususa dikkat etmelerini rica ettim. Şu ana kadar 60 kişiye ulaştım. İnşallah iyi bir çalışma olur. Bu önümüzdeki yıl kutlayacağımız Marsyas Festivalindeki panelde sunum olarak ilginç bir konu seçtim. Sunum da Dinarın sinemalarını anlatacağım.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.