YAZARIMIZ KALKAN YENİ HAZIRLADIĞI KİTABINDA VALİLERİMİZİ DE UNUTMADI

  • 20 Aralık 2017
  • 475 kez görüntülendi.
YAZARIMIZ KALKAN YENİ HAZIRLADIĞI KİTABINDA VALİLERİMİZİ DE UNUTMADI

YAZARIMIZ KALKAN YENİ HAZIRLADIĞI KİTABINDA VALİLERİMİZİ DE UNUTMADI

 

İlçemizin yetiştirdiği Em. Kütüphaneci, araştırma  cı yazar Ayhan Kalkan 2007 de kendi imkanlarıyla yayınladığı GEYİKLERDEN DİNARA İZ BIRAKANLAR isimli kitabını güncelleştirerek geçen 10 yıl içinde yeni iz bırakmış konu ve kişileri resimleriyle birlikte yeniden hazırlamaya başladığını öğrendik.

Kalkan’ın geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak Devlet hastanemizde yapılan müdahale sonrası sıhhatine kavuşan yazarımız kendisine bilgisayar hediye eden T.O.B.nı Hakan Uyanın bilgisayarında kaldığı yerde çalışırken yakaladık.”Yıllar önce 300 liraya alabildiğim masaüstü makinemi kullanmakta zorluk çekiyordum. Sağ olsun TOB. Başkanımız Hakan Bey bu makineyi hediye etti. Şimdi rahatça çalışıyorum. Kitaplarımdan Bombacı Mehmet Çavuşu yeni bilgilerle güncelleştirip belediyemiz Kültür yayınları dizisinde yayınladık. 2007 de yayınladığım İZ Bırakanları da 10 yıl geçti bu eseri de güncelleştirmeyi uygun gördüm ve çalışmaya başladım. Hasstalığımla ara vermiştim Şükür Allahıma sağlığıma kavuştum ve yavaş yavaş tıklamaya başladım. İlk baskısı 225 sayfaydı şimdi yeni baskısı aynı büyük boy olarak hazırlıyorum biraz ansiklopedi türünde olacak ama resimler ve yaşlı okurlarımızın iyi görmeleri için bu türde basılmasını istiyorum. Şu anda Sporda, Belediyede, Eğitimde, Siyasette İZ bırakanları hazırladım yaklaşık 300 sayfa oldu. Bittiğinde 350 sayfalık bir eserin olacağını bekliyorum. Belediyemiz Kültür Yayınlarında hazırlayıp yayımladığı 61.kitap benim de hazırladığım 20.kitap olan Şairimiz Bayram Dağcı eserimden sonra Belediyenin 62. Benim de 21.kitap olarak 2018 yılı başlarında yayınlanması için ara vermeden çalışıyorum. İnşallah önce Allah izin verir sonra da Acar başkanımız izin verir basılması gerçekleşir.Bakın dikkatinizi çekiyorum  ben 20 kitap hazırladım.Benim gibi yarlar vardır ama Afyonda değil Bölgede hangi belediye  Kültür Yayınları Hizmetiyle Altmışı geçmiş Eser yayınlayarak Kültürümüze katkıda bulunmuştur? Bunun için Beelediye başkanımıza bizim verdiğimiz imzalı kitaplarımız az kalır kendisine derneğimiz özel bir ödül vermesi gerekir bunu sayın dernek başkanımıza iletiyorum” dedi.

Biz de yazarımıza sağlık sıhhat ve başarılar dileriz.

  

Aşağıda İz bırakanlar kitabıdan bir bölüm

 

F.219-2=Afyonkarahisar Valiliğinde görevine 04 Temmuz 2017 tarihinde başlayan Valimiz Tutulmaz Dinarda Kaymakamlık, Belediye ziyaretiyle beraber halkın temsilcileri ile toplantı yaptı.

 

F.219-3=Afyonkarahisar Valiliği görevine 04 Temmuz 2017 tarihinde başlayan Valimiz Mustafa Tutulmaz Dinar’da Muhtarlar ile Bir Araya Gelerek dertlerini dinleyip onlara övgüler yağdırdı.

F.219-4=İZLERİ SİLİNMEYECEK VALİLERİMİZ

 

Valimiz Mustafa TUTULMAZ

 Afyon ilimize il olduğu yıllardan bu güne Cumhuriyetimizin kuruluşunda Dinara gelen ilk valimiz Ethem Tuncel,( kaynak kişimin bana anlattığında tam tarihini hatırlamadığını ancak kendisi ılıca mektebinde okuduğunda istasyon caddesindeki hükümet binası önünde kutlanan bir bayrama katılmış olan valimizin Kurtuluş Savaşında kahramanlıklarla direnen Dinara düşmanın giremediğini ve halkın kağnılarla erzak ve cephane sevki yaparak gösterdiği kahramanlık hiç unutulmayacaktır diye konuşma yaptığını söyleyen 1917 doğumlu Rahmetli Ahmet Baş amca vefat etmeden bir ay önce tekke camii karşısındaki bakkal dükkânında anlatmıştı. Onun anı ve hatıralarını ses bandına almadığıma şimdi o kadar pişmanım ki sormayın. Ben ilk mektebe başlamıştım top tepenin eteğinde bulunan Medreseden yeni açılan ılıca mektebine gitmekteydik diye ilk mektepler hakkında bilgiler vermişti.)İlçemiz ziyaretlerinde bulunan özellikle Dinar depreminde Dinarlıların her gün yanında olan 36.valimiz Ahmet Özyurt, sık sık Dinara gelen her gelişinde bansı arayıp Dinara geliyorum diye gelişini haber verip basının dert ve şikâyetlerini dinleyen basın mensuplarının BASINCI DOSTU diye isim koyduğu Haluk İmga Dinarda unutulmayacak İZ bırakmıştır. Afyonumuza 42.vali olarak 4 Temmuz 2017 de gelen ve göreve başlamasıyla Afyondaki hoş geldin ziyaretlerinden fırsat bularak ilçe ziyaretlerine başlayan yeni valimiz  TUTULMAZ’ı  kim yerinde tutabilir?Her gittiği ilçesinde pratokol ziyaretinin ardından köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Tutulmaz, muhtarların istek, talep ve önerilerini titizlikle dinleyerek, taleplerle ilgili gerekli iş ve işlemlerin yapılması için talimatında bulundu.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın Dinar İlçemize yaptığı ziyaret sırasında köy ve mahalle muhtarlarının hazır bulunduğu toplantıya Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, İl Müdürleri, ilçe müdürleri katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Tutulmaz; “Böylesine güzel bir günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tek tek ilçeleri ziyaret etmemiz ve muhtarlarımızla bir araya gelmemizin gayesi ilimizin, ilçelerimizin ve köylerimizin sorunlarına ortak akılla çözüm bulmaktır. Afyonkarahisar’da güzel hizmetler yapılıyor, köylerimizin sorunları yok denecek kadar azdır. Ancak her konuşmamda ifade ettiğim gibi iyinin daha iyisi, güzelin daha güzeli olduğunu biliyoruz. Onun için daha iyi ve daha güzeli aramamız, kıt kaynaklarımızla ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde gidermemiz gerekiyor. İşte bu toplantılarımızın gayesi de budur. Bu toplantı ihtiyaçların belirlenmesi yönünde önemli katkılar sağlıyor. Bir taraftan da bizim doğrudan Muhtarlarımız, Belediye Başkanlarımız vasıtasıyla halkımıza iletmek istediğimiz hususları buradan size iletiyoruz. Bunda da güzel bir verim alınıyor. Bütün ilçelerimizi de bu şekilde ziyaret ederek hem burada il müdürlerimiz ile birlikte hem de ilçe müdürlerimizle birlikte problemlerimizi çözmeye çalışıyoruz. Eğer bunları çözemez isek notlarımızı alıyoruz daha üst makamlarda da çözüm arıyoruz.” Diyerek şu anda köylerimizin önemli bir probleminin kalmadığını vurgulayan Vali Tutulmaz; “Son zamanlarda yaptığımız toplantılarda muhtarlarımız daha ziyade acil ihtiyaçlardan öte, iki köy arasındaki yolların asfaltlanması ya da yayla yollarının asfaltlanması ve köye Düğün Salonu’nun yapılması gibi bir üst derecedeki hizmetleri talep etmeye başladılar. Bu da bizim açımızdan çok sevindiricidir. Şunu rahatlıkla diyebiliyoruz ki artık köylerimizin acil ihtiyaçları giderilmiş durumdadır. Ancak az önce de söylediğimiz gibi köylerimizin farklı ihtiyaçlar olabilir. Bunu da siz değerli muhtarlarımızın taleplerini bizlere iletmesi ile çözüm yolları bulmaya çalışacağız. Problemlerin çözümünde öncelikle ilçe müdürlerimiz onların meseleyi çözememesi durumunda, Kaymakamlığımıza, Kaymakamlarımızın çözemediği bir durumda il müdürlerimize, orada çözülememesi durumunda Valilik olarak bize başvurmanız gerekmektedir. Tabii ki sizlere kapımız sonuna kadar açık ama bu yolla sorunlar daha kısa sürelerde ve e iyi şekilde çözüme ulaşacaktır.” Diyerek ilçemize sık sık gelerek muhtarlarla olacağını belirten yeni valimiz bizce unutulmayacak bir iz bırakmaya başlamıştır. Ümit ederiz görevi süreci içinde bu İzleri devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.