YAZARIMIZ KALKAN’A 2 PLAKET

  • 07 Ocak 2016
  • 970 kez görüntülendi.
YAZARIMIZ KALKAN’A 2 PLAKET

ayhankalkan2plaket (1)

YAZARIMIZ KALKAN’A 2 PLAKET

Araştırmacı gazeteci yazar Ayhan Kalkan hazırlamış olduğu ‘Dünden bugüne Dinar’da Spor 1930-2015/DİNAR’IN SPORDA 85.YILI’ isimli orta boy 216 sayfa kitabı belediye Kültür Hizmeti olarak yayınlandı.

1000 adet basılan kitap Belediye Kültür Müdürlüğü tarafından teslim alındı. İlk kitabını başkan Saffet Acar’a teşekkürlerle hediye eden yazarımız Ayhan Kalkan’a Belediyenin Ocak ayı meclis toplantısında 2 plaket töreni yapılarak verildi.

Plaketini takdim eden Dinar spor Başkanı Fatih KARATAŞ “Araştırmacı yazarımız Ayhan Kalkan ağabeyimin sporumuza verdiği değeri hazırladığı kitabında gördük.1930 lu yıllardan bugüne gelmiş geçmiş spor kulüpleri ve sporcularımızı araştırarak fotoğraflarıyla birlikte bizlere sunulan bu kitap spor camiamıza çok güzel bir armağan olmuştur. Bu kitapla bizler eski sporcularımızdan Mehmet pehlivanımız bulunuyor. Futbola yıllarca hizmet veren kulüp başkanlarımızı, oyuncularımızdan Pire Sıtkı Kent/dedemizi, Lefter Hüseyin ağabeyimizi, Kara Yusuf, Tarık-Vasıf kardeşleri, Kalecimiz Lozan ağabeyi, meşhur Ali’yi ve şu anda aklımda tutamadığım onlarca yüzlerce diğer sporcularımızı gördük. Doğrusu bizlere verilen yeni yılın en güzel hediyesini Ayhan Ağabey verdi. Spor camiası adına teşekkür ediyor ve kendisini içtenlikle kutluyorum” dedi.

2.Plaketi veren Belediye Başkanımız Saffet ACAR” Sayın Ayhan Kalkan ağabeyi övgüler sunacak kelimeler bulamıyorum. Bildiğiniz gibi her adam şiir yazar ama usulünce okuyamaz. Her adam yazı yazar ama yazdığı yazıyı yazıp değerlendirerek bir kitap haline getirmek bir meziyet ve beceri işidir. Ayhan ağabeyimizin bu 18.kitabıdır. Bir kaç tanesi hariç hemen hemene hepsi Dinar ile ilgilidir. O birkaç tanesinin de konusunda Dinar geçmektedir. Kitap gelir gelmez ilkini bana imzalayıp hediye etti. Henüz hepsini okumadım boş kaldığım zaman içinde göz gezdiriyorum. Hakikaten 1930 ların futbolcularını içimizden kaç kişi biliyordu. Yıllara göre geçen süre içindeki spor karşılaşmalarının hepsine yer vermiş, Futbolumuz, Güreşimiz, Yüzme ve diğer spor karşılaşmaları, havacılık, avcılık atıcılık hepsi kitapta mevcut. Doğrusu yeni yılda sporseverlere ve bizlere güzel bir armağan veren sayın araştırmacı gazeteci yazarımız Ayhan Kalkan ağabeyimi içtenlikle kutluyor yeni eserlerinin devamını diliyorum.”dedi.

Yazarımız Kalkan Dinar spor Başkanı Fatih KARATAŞ’A ve Belediye Başkanı Saffet ACAR’A kendisine verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ederek amacının gelecek nesile Dinar hakkında bilgileri yazılı olarak vermek Dinar kültürüne katkıda bulunmaktır diyerek salonda bulunan Belediye Meclis Üyelerine imzalı kitabında hediye etti.

ayhankalkan2plaket (2) ayhankalkan2plaket (3) ayhankalkan2plaket (4) ayhankalkan2plaket (5)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.