YENİ CAMİ İNŞAATININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

  • 23 Aralık 2015
  • 1.673 kez görüntülendi.
YENİ CAMİ İNŞAATININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

İTFAİYE MAHALLESİNDE Kİ YENİ CAMİ İNŞAATININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

İlçemiz İtfaiye Mahallesi Kuran Kursu binası yanında bulunan alana yeni cami için temel atma programı düzenlendi.

İtfaiye Mahallesi Muhtarı Bahadır Uysal’ın girişimleri ve mahalle sakinlerinin destekleri ile yeni cami yapımı için çalışması sürdürülen ve ilçe müftülüğü ile yapılan protokol sonrasında 1995 yılından kalma eski prefabrik cami yıkılmıştı. Yeni Cami için temel atma törenine Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, İlçe Müftüsü Celil Şimşek, belediye meclis üyeleri, İtfaiye Mahallesi Muhtarı Bahadır Uysal, imam hatip din görevlileri, mahalle muhtarları, esnaflar ve mahalle sakinleri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Müftü Celil Şimşek şunları söyledi; “1995 te ilçemiz bir deprem yaşadı. O zaman inşa edilmiş olan prefabrik mescit yıllarca hizmetti. Bu gün onun yerine daha muhkem, daha güzel, daha sağlıklı bir cami inşaatı inşallah başlatılacak.” diyerek, Müftü Şimşek, cami inşaatı için yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi vererek, cami inşaatı için vatandaşlardan yardım ve destek istedi.

Mahalle Muhtarı Bahadır Uysal ise yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek ise konuşmasında tüm emeğe geçenlere teşekkür ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Temel atma merasimi öncesinde kurban kesilerek Müftü Şimşek tarafından dua yapıldı. Yapılan konuşma ve dua sonrasında ise butona basılarak yeni cami için temel atıldı. Tören sonrası programa katılan protokole ve vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı.

itf-mh-cami-temel (1) itf-mh-cami-temel (2) itf-mh-cami-temel (3) itf-mh-cami-temel (4) itf-mh-cami-temel (5) itf-mh-cami-temel (6) itf-mh-cami-temel (7) itf-mh-cami-temel (8) itf-mh-cami-temel (9) itf-mh-cami-temel (10)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.