Yeşilçam Sanat Tiyatrosundan Ziyaret

  • 20 Temmuz 2017
  • 1.595 kez görüntülendi.
Yeşilçam Sanat Tiyatrosundan Ziyaret

İstanbul Yeşilçam Sanat Tiyatrosundan Dinar Belediyesi’ne Ziyaret

İstanbul Yeşil Çam Sanat Tiyatrosu Koordinatörü Özlem Kavun Dinar Belediyesini ziyaret etti.

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın şehir dışında olması nedeniyle Yazı İşleri Müdür Vekili Serkan Utku ile görüşen Özlem Kavun, İstanbul’da ve Türkiye Genelinde Yeşilçam Sanat Tiyatrosu olarak bir çok başarılı projeye imza attıklarını, Yönetmen Yakup Tokuş öncülüğünde iki adet çocuk oyunu iki adet ise yetişkin oyunlarının prova çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Dinar Belediyesi ile birlikte ortak tiyatro projesinin de yapılabileceğini kaydeden Kavun, “Dinar’da bazı okullarda Orman ve Su İşleri Bakanlığı aracılığıyla geçtiğimiz yıl orman haftası etkinlikleri kapsamında orman sevgisini aşılamak amacıyla tiyatro oyunları oynamıştık. Dinar Belediyemiz ile anlaştığımız taktirde tiyatro sezonu içerisinde bazı oyunlar oynayabiliriz” dedi.

Yeşilçam Sanat Tiyatrosu Genel Koordinatörü Özlem Kavun belediye ziyaretinde Tiyatro oyunlarının Yönetme Yakup Tokuş önderliğinde yapıldığını ifade ederek 2017-2018 tiyatro sezonu için yapılacak olan projeleri anlattı.

Yeşilçam Sanat Tiyatrosu 2017-2018 Tiyatro Sezonunda Ne Yapacak?

Yeşilçam Sanat Tiyatrosu 2017-2018 Tiyatro Sezonunda “Duvarların Ötesi” adlı yetişkin oyunu, Türkiye’nin önde gelen parfüm markalarından LORIS’in katkılarıyla İstanbul seyircisi ile buluşacak.

2000 yılında Bitlis’te “Beşminare Sanat Tiyatrosu” ile “Tembel Memiş” adlı Çocuk oyunuyla başladığımız Sanatsal çalışmalarımızı 2010 yılına kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli oyunlarımızla Doğu ve Güneydoğunun bir çok Şehrinde yüzlerce kez oyunlar sahneledik.

2010 yılından itibaren de “YEŞİLÇAM SANAT TİYATROSU”  ile isim değişikliğine giderek İstanbul merkezli tüm Türkiyede Çocuk ve Yetişkin Oyunları sergilemeye devam ediyoruz.

İlk kurluşumuzdaki gibi yine İstanbul ve diğer İlllerde Sosyal Sorumluluk projelerine devam etmek için çalışmalarımızı özveri ile yürütüyoruz.

Kurumlara yönelik iletişim, diksiyon ve etkili güzel konuşma faaliyetleri

Kurumların kuruluş yıldönümleri için özel proğram ve organizasyonlar

Özel ve Meb’e bağlı Okullarda Palyaço, Hacivat – Karagöz,  Meddah Oyunları etkinlikleri

2017-2018 TİYATRO SEZONUNDA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR

  • Okullarda drama Tiyatro Atölyeleri oluşturmak,
  • “Karagöz İş Arıyor” adlı Çocuk Oyunu
  • “Sihirli Kız ve Arkadaşları” adlı Çocuk Oyunu
  • “Soytarı ve Prenses” adlı Çocuk Oyunu
  • “Duvarların Ötesi” adlı Yetişkin Oyunu
  • “Yarınlara Geç Kalmadan” adlı madde bağımlılığı ile ilgili sosyal sorumluluk Yetişkin Tiyatro Oyunu

Belediye Yazı İşleri Müdür Yardımcısı Serkan Utku, Dinar Belediyesinin sanata ve sanatçıya çok önem verdiğini bu bağlamda her yıl uluslararası kültür, sanat ve müzik festivalinin düzenlendiğini, tiyatronun Dinar için ise ayrı bir yeri ve önemi olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.