BAŞKAN SAFFET ACAR SANDIKLI’DA

  • 24 Aralık 2015
  • 803 kez görüntülendi.
BAŞKAN SAFFET ACAR SANDIKLI’DA

sandkl-gazi-ymk-prg (1)

ACAR SANDIKLI’DA GAZİLER İÇİN HAZIRLANAN PROGRAMA KATILDI

Afyon İl Jandarma Komutanlığı tarafından Sandıklı’da şehit ve gazi yakınları onuruna yemek verildi.

Programa; Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Afyonkarahisar Harp Malülü Gaziler Şehit ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, gazi ve şehit aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Saffet Acar, programda tüm gazi ve şehit ailelerinin masalarına ziyaret ederek sohbet etti.
Yemekte konuşan Afyonkarahisar Harp Malülü Gaziler Şehit ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı; geçen hafta Afyonkarahisar’daki yemeğin devamını Sandıklı’da düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Afyonkarahisar’da ilk defa İl Jandarma Komutanlığı’nin sponsorluğunda böyle bir program yaptıklarını söyleyen Kumartaşlı, “Memleketimiz bir ateş çemberi içerisinde, ülkemizi bölmeye, dağıtıp parçalamaya çalışan, yurt içi ve yurt dışı bazı güçler son günlerde ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaktadır. Her gün canımız yanıyor. Şehit haberlerimiz geliyor ve gazilerimiz oluyor. Ama biz diyoruz ki Afyonkarahisar’da, ilçelerinde ve tüm Türkiye’de şehit aileleri ve gaziler olarak, biz hiç bir zaman bu hainlere fırsat vermeyeceğiz, ülkemizi böldürtmeyeceğiz, bayrağımızı indirtmeyeceğiz. Şehit aileleri ve gaziler olarak eğer devletimiz, milletimiz bizlerden görev isterse, gideriz cephede canımızı vermeye şehit olamaya, mücadele etmeye koşa koşa gideriz. Ben gazi olarak yarım bıraktığım işi, şehit olarak tamamlamaya hazırım” dedi.
Yemeğe katılan Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan ise, “İlçemizde, siz değerli şehit yakınları ve gazilerimizi ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyorum. Ülkemiz dünyanın ender jeopolitik konumu yüksek olan bir ülke. Tarihten beri bu topraklarda dış mihraplar tarafından değişik oyunlar oynanmış ve bu mihrapların emelleri hep olmuştur. Ve bundan sonra da olacaktır. Bunları engellemek için, birliğimizi, beraberliğimizi, gücümüzü korumalıyız ve bu emelleri çözüp ileriye kuvvetle devam etmeliyiz” dedi.

sandkl-gazi-ymk-prg (2) sandkl-gazi-ymk-prg (3) sandkl-gazi-ymk-prg (4) sandkl-gazi-ymk-prg (5) sandkl-gazi-ymk-prg (6) sandkl-gazi-ymk-prg (7) sandkl-gazi-ymk-prg (8) sandkl-gazi-ymk-prg (9) sandkl-gazi-ymk-prg (10)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.