ALZHEİMER HASTA ve YAKINLARI BULUŞMA MERKEZİNDE SON DURUM !!!

  • 19 Aralık 2014
  • 1.855 kez görüntülendi.
ALZHEİMER HASTA ve YAKINLARI BULUŞMA MERKEZİNDE SON DURUM !!!

alzalz1

ALZHEİMER HASTA ve YAKINLARI BULUŞMA MERKEZİNDE SON DURUM !!!

Geçtiğimiz 30 mart yerel seçimlerinden sonra hızlı ve emin adımlarla söz verildiği gibi Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından girişimlerine başlanılan; açılacak olan Alzheimer  Hasta ve Yakınları Buluşma merkezine yaşlanma ve yaşlılık uzmanı Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal belediyemize istihdam edilmiş, ardından meteoroloji binası uzmanımız ve Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Öğretim üyeleri tarafından alınan bilgiler ile restore edilmiş, gerekli tefrişatı yapılmış ve Nisan 2014’ de halkımızı ve Alzheimer hasta ve yakınlarını bilgilendirmek için ilçemizde Dinar Belediyesi tarafından Dün, Bugün, Yarın ve Gelecekte Bakım ihtiyacı konulu Uluslar arası sempozyum gerçekleştirilmiştir.

Ancak yapılan tüm bu işlemlerin ardından bir dizi bürokrasi engellerinden dolayı Alzheimer  Hasta ve Yakınları Buluşma merkezi faaliyete geçememiştir ; Ocak ayı ile birlikte yeni girişimlerde bulunulacak ve mevcut binada hizmete açılacaktır. Başkan Acar mevcut binada sıkıntıların devam etmesi halinde ilçemizin farklı bir bölgesinde; hizmet bekleyen vatandaşlarına söz verdiği gibi Alzheimer Merkezini hizmete geçirecektir.

Şu an masa üzerinde görüşülen; bu alanda duayen isim olan ilçemizi de yakından takip eden ve kongreler veren Prof. Dr. İsmail Tufan ile bir sözleşme imzalayarak profesyonel bir şekilde Alzheimer Merkezinin açılışını son noktaya getirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.