ARALIK AYI SOHBET TOPLANTISI YAPILDI

  • 27 Aralık 2014
  • 1.240 kez görüntülendi.
ARALIK AYI  SOHBET TOPLANTISI YAPILDI

perssoh1

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ ARALIK AYI  SOHBET TOPLANTISI YAPILDI

Türk Ocakları Dinar Şubesi 2014 yılının son sohbet toplantısında; fikir dünyamızın büyük dava adamı Gaspıralı İsmail ile Gönül dünyamızın büyük üstadı Mevlana Celalettin Rumi’yi andı.

25 Aralık 2014 Perşembe günü Atatürk Çay Bahçesi Salonu’nda gerçekleştirilen sohbet toplantısına Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Sohbet toplantısını yöneten Emekli Öğretmen Dede Cihan’ın okuduğu anlamlı şiirden sonra, kısa bir konuşma yapan şube başkanı diş hekimi Ogün Sezen, katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra Büyük muallim, fikir adamı, mütefekkir ve dava adamı Gaspıralı İsmail ve büyük Türkçü Nihal Atsız, İstiklâ Marşımızn Şairi Mehmet Akif Ersoy  ve gönül adamı Hazreti Mevlana Hazretleri başta olmak üzere; yüce milletimize hizmet etmiş, bu âlemden göçmüş gönül ve fikir adamlarımızın ve şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için;“Yasin-i Şerif” okundu.

Mehmet Ali Cirit’in yaptığı duadan sonra ; emekli Edebiyat Öğretmeni Raif Öztürk, ölümünün 100. yılı nedeniyle; Gaspıralı İsmail’in hayatı, Türk dünyası için gayretleri ve fikirleri anlatan bir sunum yapıldı.

Daha sonra Türk Ocakları Dinar Şubesi Hars Heyeti başkanı Yaşar Sağşam “Mevlana Celalettin Rumî ve Gönül Dünyası” üzerine kısa, fakat anlamlı bir sunum yaptı. Türk Ocakları Dinar Şubesi üyesi ve katılımcı Arif Sağlam’ın Mevlana’dan anlattığı “kıssadan hisse”lerle sunum, sohbet havası içinde devam etti..

Daha sonra derneğin üyelerinde öğretmen Eyüp Şahin katılımcılara “ Bir ateş ver, cıgaramı yakayım” isimli türküyü dinleterek bu türkünü yakılış sebebini anlattı.

Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği üyesi şairlerin şiirleri ile süslenen sohbet gecesi büyük bir katılımla çok anlamlı şekilde devam etti.

Dilek ve temennilerden sonra, dernek başkan yardımcısı Raif Öztürk Nihal Atsız’dan “Topal Asker” şiirini okudu. Anlamlı şekilde başlayan toplantı, olgunluk içinde ve anlamlı bir şiirle bitti. Yönetici Dede Cihan, toplantıyı 2015 yılının milletimiz için hayırlı olması dileği ile kapattı.

perssoh2

perssoh3

perssoh4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.