BOMBACI MEHMET ÇAVUŞUN TORUNUNDAN ZİYARET

  • 13 Mart 2016
  • 1.993 kez görüntülendi.
BOMBACI MEHMET ÇAVUŞUN TORUNUNDAN ZİYARET

BOMBACI MEHMET ÇAVUŞUN TORUNUNDAN ZİYARET

Çanakkale Savaşı Kahramanlarından Bombacı Mehmet Çavuşun Torunu belediye personeli Bayram İpek, Belediye Başkanı Saffet Acar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

2009 Yılında Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından taşeron işçi olarak belediyeye alınan, çeşitli birimlerde görev yapan ve son olarak Kanalizasyon Arıza Amirliğinde yılını doldurarak emeklilik dilekçesini veren Bayram İpek, Başkan Saffet Acar’a ziyarette bulunarak teşekkür etti. İpek ayrıca kendisine çiçek takdim etti. Acar, emekli olan Bayram İpek’e, yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ederek emeklilik hayatında kendisine ve ailesine mutluluklar diledi.

BOMBACI MEHMET ÇAVUŞ KİMDİR?;

Çanakkale muharebelerinde Seddülbahir ve Conkbayırı’nın büyük kahramanlarından biri de Bombacı Mehmet Çavuş’tu. Bu Dinarlı kahraman, İngilizlerin siperlerimize fırlattığı el bombalarını korkusuzca hemen yakalar, karşı tarafa fırlatır ve zararını kendilerine dokundururdu. İngilizler bunu anlamışlar ve bombaları, pimini çektikten biraz sonra fırlatarak Mehmet Çavuş’un bombaları tekrar kendilerine atmasını önlemeye çalışmışlardı…

Sağ eli bileğinden kopmuştu!..

İşte böyle bir bomba Mehmet Çavuş’un elinde patlayarak sağ elinin bileğinden kopmasına sebep olmuştu. Bu yiğit delikanlı vazife şuuruyla hastaneden tabur kumandanına şöyle dedi:

“Sağ kolumu kaybettim, zararı yok, sol kolum var. Onunla da pekala iş görebilirim. Beni müteessir eden ve yine kıtama iltihak edip düşmanla çarpışmama mani olan şey yaramın henüz kapanmamış olmasıdır. Hastaneden kurtularak halen harbe iştirak edemediğim için beni mazur görünüz, affedeniz muhterem kumandanım…” 

bayram-ipek-7465

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.