Bugün, Vitamin Eczanesi Nöbetçidir.

Matematik Yarışması Dünya 1’incilerini Başkan Sarı ödüllendirdi

Matematik Yarışması Dünya 1’incilerini Başkan Sarı ödüllendirdi

Matematik Yarışması Dünya 1’incilerini Başkan Sarı ödüllendirdi

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması ocak ayı etabında Dinar Bilim ve Sanat Merkezinden 5. sınıflarda Elif İrem Gökpınar, 6. Sınıflarda Seyid Battal Atasoy, 7. Sınıflarda Türkan Demirel tüm rakiplerini geride bırakarak dünya birincisi oldular.

5.-6. ve 7.sınıflarda Dünya 1.si olan Dinar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile birlikte Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Okul Müdürü Mete Karapınar, Matematik öğretmeni Bilal Açıkgöz  ve öğrenci velileri Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Nihat Sarı yaptığı konuşmasında, “Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nın Ocak ayında yapılan etabında 5-6 ve 7.sınıflarda Dünya 1’incisi olan öğrencilerimiz bizleri gururlandırdı. Her yıl düzenlenen uluslararası nitelikte ve ingilizce diliyle soruların online paylaşıldığı yarışma platformunda dünyanın dört bir köşesinden katılımcıların olduğu yarışmada; problem çözme, eleştirel, analitik, yaratıcı düşünme gibi birçok beceriyi ölçmektedir. Öğrencilerimiz bu yarışmada birçok ülkeden katılımcı olmasına rağmen üstün başarı sağlamış ve 1’inci olmuştur. Öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Dünya 1’incisi olan öğrencilerimize kol saati hediye etti.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!