DİNAR HALKEĞİTİMİ MERKEZİ SERGİLERİ TÖRENLE AÇILDI

  • 28 Mayıs 2015
  • 1.970 kez görüntülendi.
DİNAR HALKEĞİTİMİ MERKEZİ SERGİLERİ TÖRENLE AÇILDI

hem-prog1

DİNAR HALKEĞİTİMİ MERKEZİ SERGİLERİ TÖRENLE AÇILDI

Dinar Halk Eğitimi Merkez Müdürlüğü tarafından hazırlanan yılsonu sergisi kalabalık bir davetlinin katıldığı törenle açıldı.

Program önce Dinar Anadolu İmam hatip Lisesi Mehter takımının gösterisiyle başladı.Davetliler mehter takımının söylediği marşlar davetlileri coşturdu.

Törene Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin, İlçe  Jandarma Komutanı Jan. Üst.teğ. Mutlu Tokmak,  Dinar Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek,  Dinar Ticaret ve Sanayi Odası meclis Başkanı Ahmet Acar, Oda genç kadın girişincileri, Meslek Yüksek okulu Müdürü Hayrettin Ertan,  Dinar İlçe Milli Eğitim şube müdürü Mehmet Ceylan, AK Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, CHP Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er, Okul Müdürleri  ve davetliler katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstaklal marşının söylenmesinde sonra konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gültekin Koçer konuşmasında; “Halk Eğitimi Faliyetleri yetişkin fertlere ve topluma yön veren planlı, sistemli, teşkilatlı ve denokratik bir eğitim ve rehberlik faaliyetleridir. Halk Eğitim Merkezleri her yaştan insana ilgi alanlarına yönelik olarak günümüz ihtiyaçlarına uygun eğitimin verildiği kurumlardır. Dinar Halk Eğitim Merkezi olarak 2014-2015 öğretim yılı başından bugüne kadar 18 okuma yazma kursu, 60 Mesleki ve Teknik Eğitim kursu, 58 adet de kişisel gelişim alanında olmak üzere toplam 136 kurs açmış bulunmaktayız.Bu kurslarımızda 1009 erkek, 1213 bayan olmak üzere toplam 2222 kursiyerimiz bizden eğitim almıştır.Sportif alanda yapmış olduğumuz çalışma neticesinde Balıkesir ilinde güreş milli takım seçmelerine 25 güreşçimiz katılmaktadır.” dedi.

Daha sonra Mehmet Ceylan tarafından çalıştırılan küçükler saz ekibi gösteri yapmaya başlayınca şiddetli yağmurun yağmasıyla program kısa kesilerek sergi açılışına geçildi.

Sergi açılışından sonra protokol ve davetliler sergileri gezdi.Burada Model uçak sergisi ile Haydarlı yöresi ekibi ve giysileri dikkati çekenler arasındaydı.Tüm kursiyerlerin el emeği göz nuru hazırladıkları giysi, halı kilim ve diğer eserler davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

Halk Eğitim Merkez Müdürü Gültekin Koçer tarafından, Kaymakam Mustafa Şahin’e, Jandarma Kom. Üsteğ. Mutlu Tokmak’a, Belediye Başkan vekili Rafet Şimşek, Milli Eğt. Müdür Yardımcısı Mehmet Ceylan’a ve Eski Halk Eğitim Müdürü Yaşar Sağlam’a birer hediye verildi.

hem-prog2 hem-prog4 hem-prog3

hem-prog5 hem-prog7 hem-prog6

hem-prog8 hem-prog9

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.