Dinar’da İYİ Rüzgarı

  • 13 Haziran 2018
  • 1.035 kez görüntülendi.
Dinar’da İYİ Rüzgarı

Rüzgar enerjisiyle kendinden söz ettirmeye başlayan Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde İYİ rüzgarı esti.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, İYİ Parti milletvekili adayları Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, Okşan Ulusoy Efe, Selahattin Mühsürler ve Merve Balandı, Dinar Belediyesi İYİ Partili Saffet Acar ile birlikte ilçede bir dizi ziyaretlerde bulundular. Dinar sokaklarında adeta İYİ rüzgârı eserken, milletvekili adaylarına vatandaşların gösterdiği yakın ilgi ve alaka gözlerden kaçmadı.

 

“FAKİRLEŞTİR, EĞİTİMSİZLEŞTİR, YÖNET TAKDİĞİ”

Dinar’daki ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet eden DP Genel Başkanı ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, iktidarın fakirleştir, eğitimsizleştir ve yönet taktiği güttüğünü söyledi.

Uysal, “24 Haziran seçimleri işti bu yüzden çok önemli. Bunlar insanlarımızı fakirleştirerek, eğitimsizleştirek, baskı altına alarak, biz gidersek şöyle olur böyle olur diye korku imparatorluğu kurarak ülkeyi yönetiyorlar. Bir dedikleri diğerini tutmuyor. Ama bu aziz Türk Milleti bunların ne olduğunu artık biliyor. 24 Haziran’da gelecek olan bir dip dalga ile bunları yok edecekler” diye konuştu.

 

“GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ”

24 Haziran seçimlerinin sadece Cumhurbaşkanı veya Milletvekili seçimleri olmadığının altını çizen Abdülkadir Akcan ise bu seçimlerde ülkenin geleceğine oy verileceğini ifade etti.

Akcan, “Ülke ekonomik olarak öyle bir çıkmaza sokuldu ki, bırakın çocuklarınızı, torunlarınız bile borçlandırıldı. Ama farklı söylemlerle ülke güllük gülistanlık gösteriliyor. Bu gidişata dur demek ve çocuklarımızın geleceğini güvence altına almak için yola çıktık. Bizden kimsenin milletvekili olma gibi bir derdi yok. Bizim derdimiz ülkemiz ve ülkemizin bekasıdır” dedi.

 

“GENÇLERDEN YAKIN İLGİ”

İYİ Parti Afyonkarahisar millvetikili Adayı Okşan Ulusoy Efe, Dinarlıların yakın ilgisiyle karşılandı.

Parkta işsiz oturan gençlerle bir süre sohbet eden Efe, İYİ Parti iktidarında gençlerin düzenli bir işi olacağını söyledi.

Efe, “Bakın buralarda gençlerimiz boş oturuyor. durum böyle iken Cumhurbaşkanı kalkmış ‘Millet kraathaneleri’ açacam diyor. Bu işsiz gençlerimize bir yenileri eklenecek demektir. Biz üretmeden tüketen bir toplum olmaktan çıkmak zorundayız. Bunu da gençlerimizle başaracağız, kadınlarımızla başaracağız” şeklinde konuştu.

 

“ELİ TUTAN İŞ SAHİBİ OLACAK”

Selahattin Mühsürler ise genç yaşta iş imkânı bulmak isteyen gençlere sahip çıkacaklarını söyledi.

Eli ayağı sağlam, kafası çalışan her gencin iş sahibi olması için çalışacaklarını belirten Mühürler, “bu ülkede öyle genç cevherlerimiz var ki, bunlara fırsat verilmiyor. İktidar yandaşlarından bu güzel gençlerimize sıra gelmiyor. Köylülerimiz çocuklarını nasıl okuturum, nasıl iş sahibi yaparım derken, iktidar yandaşlarının çocukları okumadan çeşitli imkânlara kavuşturuluyor. Bu gidişata dur demek için yola çıktık” dedi.

 

“HAYVANSEVERLERİN ADAYI: BALANDI”

Hayvanseverliği ile kendinden söz ettiren İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Merve Balandı, Dinar ilçesinde de Hayvan severlerin yakın ilgisiyle karşılandı.

Gittiği her yerde hayvanseverliğini de dilinden düşürmeyen Balandı, her canlının yaşama hakkı olduğunu dile getirdi.

İYİ Parti Dinar Teşkilatının kadınları ile cadde cadde, sokak sokak, kapı kapı dolaşan Balandı, Dinar’da esen İYİ rüzgârının devam edeceğine inandığını kaydetti.

 

ACAR SEVGİSİ BİTMEZ

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları ile birlikte Dinar ilçe pazarı ile esnafları ziyaret eden İYİ Partili Belediye Başkanı Saffet Acar, “Dinar’da Acar sevgisi bitmez” dedirtti.

Kendine ulaşan tüm Dinarlıları dinleyen ve sıkıntılarına ortak olan Başkan Acar, ziyaretler sırasında zaman zaman Milletvekili adaylarını yalnız bırakmak zorunda kaldı.

Kendine ulaşanları yolda dakikalarca dinleyen Başkan Acar, vatandaşların sorunlarının çözümü için de anında talimatlar vererek sorunların üstesinden geldi.

İYİ Partililer Başkan Acar tarafından verilen iftar yemeğinde de vatandaşlarla bir araya geldiler.

Kaynak: Yerel Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.