LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE

  • 28 Mart 2016
  • 1.012 kez görüntülendi.
LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE

LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE

Belediyemiz tarafından ilçemize getirilen ve 2 gün gösterime sunulan La Fonten Orman Mahkemesinde isimli tiyatro etkinliğine Dinar’dan çok sayıda öğrenci katıldı.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile gerçekleşen ve 6 sezondur Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan “La Fonten Orman Mahkemesinde” isimli oyun ilçemiz Park Ala da sahne aldı.

Konusu:

Bir gün hayvanlar hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. Ne ağaçlar vardır eskisi gibi yemyeşil, ne de kelebekler, mevsimler. Yazın hiç bitmemesi, yağmur yağmaması ve yiyecek bir şey bulamamaları artık canlarına tak eder ve bu durumu Aslan Kral’a anlatmaya karar verirler. Aslan Kral tüm bu olanların farkındadır. Buna neden olanın insanlar olduğunu söyler. Orman halkı endişelenir ve umutsuzluğa kapılır. O anda Kral’ın aklına eski dostu, hayvanları insanlara masallarıyla anlatan ve onları anlayabilen tek insan gelir; La Fonten… Artık şehire gidilmeli ve La Fonten bulunmalıdır. Kaplan ve Goril bu görev için gönüllü olup şehre giderler ve sadece seslenirler. Şehir ormandan daha kötü haldedir. Umutların yitirİldiği o anda seslerini duyan tek insanı La Fonten’i görürler ve alıp ormana götürürler. Ormanın halini gören La Fonten, şehrin halini de o zaman farkedip yaşayan tüm canlılara yardım etmek için kolları sıvar…

La Fonten Orman Mahkemesinde, Yalvaç Ural’ın yazdığı  4 – 12 yaş arası çocuklara hitap eden, onlara doğa, çevre ve hayvan sevgisini aşılamayı amaçladığımız ücretsiz sergilenen müzikli, şarkılı ve danslı oyun sonrasında Dinar Belediyesi ekipleri tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

tiyatro-prkala-sakm (1) tiyatro-prkala-sakm (2) tiyatro-prkala-sakm (3) tiyatro-prkala-sakm (4)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.