Menfez Geçit Çalışmaları Başladı

  • 14 Eylül 2018
  • 1.352 kez görüntülendi.
Menfez Geçit Çalışmaları Başladı

Dinar’da trafiğin her geçen gün artması nedeniyle Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından menfez geçit ve yeni bağlantı yolların açılması için gerekli inceleme yapılmıştı.

Şimdi ise o bölgede menfez çalışmaları başladı.

Belediye Başkanı Saffet Acar beraberinde bulunan Harita Mühendisi Mestan Gürgün, İnşaat Teknikeri Ali Özdemir, Harita Mühendisi Neslihan Çetinkaya ve Atölye Amiri Mehmet Yıldız ile çalışmaları yerinde inceledi.

Dörtyol Mahallesi ile Korubaşı Mahallesi arasında ki karayollarına bağlı şehirlerarası yolun altında mevcut bulunan (Başmakçı kavşağı Demiryolu yanı) ve imar planında kapalı olan menfez geçidin çalışmaları başladı.  İlçe merkezinden geçen şehirlerarası ana yolda üç adet geçit kavşak noktasının yetersiz gelmesi nedeniyle trafikte yoğunlaşma oluşuyor. 110 Konutlar, TOKİ ve Korubaşı Mahallesi ve buralarda inşaatların hızla artması ve TOKİ 3. Etabın faaliyete girmesiyle bu geçiş güzergâhları kilitlenme noktası gelecek.

Belediye Başkanı Saffet Acar konuşmasında şunları söyledi; “Zamanında karayolları müdürlüğü tarafından Suçıkan mevkiinde olduğu gibi anayolda bulunan şehir içi kavşaklar kapatılacaktı. Yoğun mücadele ve bire bir yaptığımız diyaloglarla karayollarını bu durumdan vazgeçirdik. Aradan geçen uzun zaman sonra karayolları haklı olduğumuzu doğruladı. Şimdi ise bu geçiş noktaları da yetersiz geliyor. Tarlayken geniş bir yol haline getirdiğimiz TOKİ – Özyuvam arası yol şu anda yoğun bir şekilde çalışıyor. Dinar Lisesi – Denizli yolu üzerinde bulunan bariyer arası (istasyon arkası) nda ki yol çok yoğun bir şekilde çalışıyor. İlçemizde her geçen gün trafik yoğunluğu artıyor. Dörtyol Mahallesi ile Korubaşı Mahallesi arasında bulunan ana yol altında ki menfez geçidi trafiğe açarak iki bölge arasında ki yoğunluğu rahatlatmaya çalışacağız. Yapılan çalışmaları teknik heyetimle birlikte yaptık.” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.