MİNİK ŞAMPİYONLAR SAFFET ACAR’IN MİSAFİRİ OLDU

  • 13 Nisan 2017
  • 1.645 kez görüntülendi.
MİNİK ŞAMPİYONLAR SAFFET ACAR’IN MİSAFİRİ OLDU

MİNİK ŞAMPİYONLAR SAFFET ACAR’IN MİSAFİRİ OLDU

Afyonkarahisar’da ki güreş müsabakalarına katılan Dinar Belediyesi Güreş Takımı iki kategoride düzenlenen 11 yaş minik erkekler grekoromen ve 12 – 13 yaş minik erkekler grekoromen de il şampiyonu oldu.

Yapılan müsabakalar sonrasında madalya ve kupalar ile Dinar dönen güreş takımı, Belediye Başkanı Saffet Acar’ın misafiri olarak suçıkan park tesislerinde ağırlandı. Güreş Antrenörü Cemalettin Bozkurt, Milli Güreşçimiz Güreş Antrenörü Baki Öztürk ve Belediye Spor Tesisleri Amiri İbrahim Gökçe eşliğinde müsabakalarda derece yapan tüm minik güreşçilere Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından da madalyaları verildi. Başkan Acar, spora ve sporcuya verdikleri hizmetten dolayı; Antrenör Cemalettin Bozkurt’a, Antrenör Baki Öztürk’e ve Dinar Belediye Spor Kulüp Başkanı Muammer Mazlum’a plaket takdim etti. Başarıda emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Acar şunları söyledi; “Afyon’da, Dinarımızı çok güzel temsil ettiniz. Afyon’a gidip de 25 madalya ile dönmek herkese nasip olmaz, dolayısıyla Dinar’ı çok iyi temsil ettiğiniz için sizleri kutluyorum tebrik ediyorum, daha iyi yerlerde sizleri görmek istiyorum.” Dedi. Acar, yurt dışı da dahil olmak üzere güreş takımını belediye olarak tüm müsabakalara göndereceğini ifade etti.

Güreş Antrenörü Cemalettin Bozkurt ise konuşmasında şunları söyledi; “Güreşte ki başarımızın ana sebebi; belediyenin kapalı spor salonunu bize açmasıdır. Okullarımızdan aynı düşünceyi görmüyorum. Çünkü sporu ikinci gözle görüyorlar, spora önem vermiyorlar ama SPK İlköğretim Okulu, Toki İlköğretim Okulu, Fatih İlköğretim Okulu ve Özel Ünal Yılmaz Koleji bunlar spora önem veriyorlar. Diğer ilköğretim okullarımızın, liselerimizin de spora önem verilmesini istiyorum. Biz bu işe gönül vermişiz. Ekonomik ve sosyal bir kaybımız yok, amaç Dinarın çocuğunu kötü enerjisini iyi enerjiye çevirmek, Dinarın adını Türkiye de duyurmak. Ben Afyon genelinde ki hemen hemen tüm güreş hocalarının hocasıyım onlar benim çocuklarım. Onların başarısı da benim başarım, ama Dinar’da çok daha iyi yerlere gelebiliriz. Mesela kız güreş takımını kurmak istiyorum. Okullardan da yardım bekliyorum, çünkü okullar tüm çocukların profesör olacağına inanıyor. Önce çocuğu sağlıklı hale getirmek, çocuğa sahip çıkmak lazım nasıl matematik, kimya dersinde sahip çıkıyorsan sporda da beden eğitim öğretmenlerimize çok iş düşüyor. SPK Okuluna, Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Dinarın çocuğu güreşe yatkın, başarılı olmaması için hiçbir neden yok, biz tüm okullarımızdan yardım bekliyoruz. Belediye başkanımız, kaymakamlığımız, halk eğitim müdürlüğümüz yardım ediyorsa diğer okullarımızdan da yardım bekliyorum. Bir güreşte değil, Türkiye çapında dünya çapında tüm sportif faaliyetlerde Dinarın adı her zaman duyulacağına inanıyorum. Her kese teşekkür ediyorum” dedi.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.