SPORUN ÖNEMİ KONULU SEMİNER              

  • 18 Mayıs 2018
  • 360 kez görüntülendi.
SPORUN ÖNEMİ KONULU SEMİNER              

SPORUN ÖNEMİ KONULU SEMİNER              

Ceza infaz kurumundan salıverilen ve denetimli serbestlik tedbiri altına alınan yükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla, Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından her ay yürütülen rehberlik ve iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

Yükümlülere ilçemizde bulunan kapalı spor salonunda görevli spor hocaları Barış MENEKŞE ve Cemalettin BOZKURT’un sunumları ile  sağlıklı yaşam için spor yapmanın önemi, sporun fiziksel ve psikolojik etkileri, sporun kalp, damar ve kemik sağlığına etkisi, sporun gündelik hayata, aile ve sosyal hayata etkisi konularını fark ettirebilmek amacı ile müdürlüğümüzde “Spor Yapmanın Önemi ve Sağlıklı Yaşam” konulu seminer çalışması yapıldı. Ayrıca spor salonundaki spor aletleri uygulamalı bir biçimde  yükümlülere tanıtılarak, nasıl faydalanabilecekleri konusunda  bilgiler verildi.

Seminer sonunda ‘Sporun yaşı yoktur.’ mesajı vurgulanarak, seminerle birlikte yükümlülerde spor bilincinin oluşması hedeflenmiştir.  Dinar Belediyesi Kapalı Spor salonundaki seminer, Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ve yaklaşık 40 yükümlünün katılımı ile gerçekleştirildi.

15/05/2018

Haber Kaynak / Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.