TMMOB ile Belediyemiz Arasında Protokol İmzalandı

  • 11 Şubat 2016
  • 1.196 kez görüntülendi.
TMMOB ile Belediyemiz Arasında Protokol İmzalandı

TMMOB ile Belediyemiz Arasında Protokol İmzalandı

Dinar Belediyesi ile Türkiye Mimarlar, Mühendisler Oda Birliğine (TMMOB) bağlı İnşaat Mühendisleri Afyonkarahisar Şubesi, Mimarlar Odası Afyonkarahisar  Şubesi, Elektrik Mühendisleri Afyonkarahisar Şubesi ve Makine Mühendisleri Odası Afyonkarahisar Şubesi arasında belediye başkanlık makamında Sağlıklı Kentleşme, Nitelikli Yapılaşma, Kültürel tarih ve doğal çevre değerlerinin korunarak geliştirilmesi için bir protokol imzalandı.

Ortak mesleki denetim ve teknik iş birliği içerisinde çalışmaların yapılması için Dinar Belediye Saray’ında imzalanan protokol törenine, Belediye Başkanı Saffet Acar, İnşaat Mühendisleri  Odası Afyonkarahisar Şube Yetkilisi B. Sinan Millik, Elektrik Mühendisleri Odası Afyonkarahisar Şube Yetkilisi Çetin İnce, Makine Mühendisleri Odası Afyonkarahisar Şube Yetkilisi Yıldırım Gobel, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eser Ketenci ve Elektrik Mühendisleri Odası Fahri Dinar Temsilcisi Umut Ali Özilter katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Saffet Acar şunları söyledi, ‘Göreve ilk geldiğimde, inşaatların zemin etütlerinin gözlemsel olarak yapıldığını tespit ettik. Dinar’ın birinci derecede deprem bölgesi olması sebebiyle zemin etütlerinin gözlemsel değil sondaj yapılarak bilimsel çalışılması gerektiğini düşünerek imar müdürlüğü personeli İnşaat Mühendisi Filiz Esen’e, Harita Teknikeri Erkan Özkan’a görev vererek bütün zemin etütlerini yerin yapıldığını tespit ve belgelendirilmesini istedim. Şimdi bu işlemler zemin incelenip, fotoğraflanıyor ve belgeleniyor. Bütün inşaatların ruhsatları verildikten sonra, inşaat tabelaları belediye tarafından dikilmektedir. Belediyemiz zemin etütleri yapılmak suretiyle bazı adalarda yüksek katlı binalar yapımına izin veriliyor. Bu kapsamda inşaatlar  daha iyi denetim ve daha sağlıklı yapılması, projelerimizin daha iyi kontrol edilmesi için protokolümüzü imzaladık’ dedi.

mms-bel-protokol (1) mms-bel-protokol (2) mms-bel-protokol (3) mms-bel-protokol (4)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.