TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ ESKİŞEHİR’DE

  • 17 Kasım 2016
  • 1.042 kez görüntülendi.
TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ  ESKİŞEHİR’DE

DİNAR YAZARLAR, ŞAİRLER KÜLTÜR DERNEĞİ,

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ

ESKİŞEHİR HALK OZANLARI BULUŞMASINA KATILDI

Eskişehir Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Derneği’nin davetlisi olarak 15.11.2016 Salı günü Eskişehir’e giden Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği ve Türk Ocakları Dinar Şubesi üyeleri; Eskişehir Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Derneği ile Türk Ocakları Eskişehir Şubesini ziyaret etti.

Eskişehir Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Derneğinin düzenlediği “Ozanlar Buluşması” isimli geceye davetli olmasına rağmen işlerinin yoğunluğu yüzünden katılamayan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği ve Türk Ocakları Dinar Şubesi üyelerinin bu geceye katılımını sağladı. Dinar Belediyesi Kültür ve İletişim işleri görevlisi Ercan Menekşe’nin de katılımı ile Eskişehir’e giden Dinarlı yazar ve şairler, Eskişehirli şair, yazar ve Ozanlarla tanışma fırsatı buldu.

Eskişehir Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Dernek binasındaki buluşmada ev sahibi dernek başkanı Avukat, şair Ertuğrul Şakar ile Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği Başkanı Araştırmacı Yazar Yaşar Sağlam karşılıklı olarak dernek faaliyetler hakkında bilgi verdiler. Şairlerin tanışmasından sonra her iki dernek üyeleri karşılıklı olarak şiirlerinden örnekler sundular.

Buradaki tanışma, sohbet ve şiir dinletisinden sonra Dinar Heyeti Türk Ocakları Eskişehir Şubesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Eskişehir Şubesi ziyaretinde de Türk Ocakları Dinar Şubesi Başkanı Raif Öztürk ile Eskişehir Türk Ocakları Temsilcileri birbirlerine faaliyetleri hakkında bilgilendirip, fikir alış verişinde bulundular. Burada da Dinarlı şairler günün anısına mini bir şiir dinletisi sundular.

Aynı gün Akşam Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin katkısı ile düzenlenen “Ozanlar Buluşması”na katılan Dinarlı şairler ve Türk Ocaklı üyeler büyük ilgi gördü. Sunumunu Şair Mustafa Ünal’ın yaptığı; Âşık Arif Çayır, Âşık Nurşah (Nurşen Mart), Âşık Pervani (İsmail Çelik), Ozan Telli Suna (Telli Gölpek), Ozan Yoksul Derviş (Şemsettin Kubat) ve Âşık Zakiri (Zakir Algül)’nin sahne aldığı “Ozanlar Buluşması”na çok yoğun bir katılımın olduğu gözlendi.

Odun Pazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt (CHP), Belediye Başkan Yardımcısı Necati Sarıca, Büyük Şehir Meclis Üyesi Ahmet Yapıcı(AKP), MHP İl Başkanı Kadir Bıyık, MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses, MHP Kadın Kolları yöneticileri, Ülkücü İşçiler Derneği Şube Başkanı, Sarar Giyim Protokol Müdürü Alaaddin Çoban, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Sefa Şen ve pek çok sivil toplum kuruluş yetkililerinin katıldığı gecede Dinar heyetine özel bir ilgi gösterilirken, Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği Başkanı Yaşar Sağlam ile Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Raif Öztürk’e de protokolde yer verildi.

“Halk Ozanları Buluşması” Programının hazırlayıcısı ve ozanların sunumunu yapan Şair-Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi (MHP) Mustafa Ünal, Dinar heyetine katılımları için teşekkür ederken, burada bulunan Dinarlı şairlerle tanışmamızı sağlayan, kültür ve gönül adamı, Dinar’ın değerli belediye başkanı Saffet Acar Bey’e de hassaten teşekkürlerimizi, şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Ozanlar tarafından âşıklık geleneği çerçevesinde birbirinden güzel türkü, koçaklama, ağıt, deyiş ve atışmaların sunulduğu gecede, programda olmamasına rağmen Dinarlı şairleri temsilen Halk Şairi Süleyman Uysal, şair Rıfat Yiğit ve şair Raif Öztürk de sahneye davet edilerek birer şiirle programa katkı vermeleri istendi.

Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Şair Raif Öztürk yaptığı kısa konuşmada; “Değerli Eskişehirliler, Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği olarak, Eskişehir Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Derneği’nin davetlisi olarak sizlerle birlikte olmaktan dolayı bahtiyarız. Bizler bir kültür adamı ve gönül dostu olan belediye başkanımız Saffet Acar’ın teşviki ile buradayız. Kendileri yurt dışında olduğu için davetli olduğu bu geceye katılamadılar. Bizler belediye başkanımızın sevgi, saygı ve başarı dileklerini ve mesajlarını sizlere paylaşmak istiyoruz. Bize Eskişehirli şair, yazar ve ozanlarla tanışma, sizlerle buluşma imkânı verdiği için de Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, sizlere de sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Ayrıca, bizleri Eskişehir’e ve bu güzel geceye davet eden Eskişehir Yazarlar, şairler ve Ozanlar Derneği Başkanı Ertuğrul Şakar Bey’e, bizlerden ve belediye başkanımızdan övgü ile bahseden, bu geceyi hazırlayan değerli gönül dostu şair Mustafa Ünal Bey’e, bizimle dernek adına yakından ilgilenen şair Mevlit Özden Bey’e, “Eskişehir Ozanlar Buluşması” programına katkı veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Bey’e, milletçe zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde en çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğin çok güzel bir örneğini bu salonda sergileyen AKP, CHP, MHP’li tüm siyasilerimize Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği ve Dinar Türk Ocakları adına teşekkür ediyor, saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

İçerik, organizasyon, katılımcı bakımından çok başarılı gecen gece, ozanlara hediye ve çiçek buketlerinin sunulmasıyla son buldu.

raifhoca17112016-1 raifhoca17112016-2 raifhoca17112016-3 raifhoca17112016-4 raifhoca17112016-5 raifhoca17112016-6 raifhoca17112016-7 raifhoca17112016-8 raifhoca17112016-9 raifhoca17112016-10 raifhoca17112016-11 raifhoca17112016-12 raifhoca17112016-13 raifhoca17112016-14

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.