Uluslar Arası Spor Müsabakalarında…

  • 18 Mayıs 2018
  • 546 kez görüntülendi.
Uluslar Arası Spor Müsabakalarında…

Uluslar Arası Spor Müsabakalarında Dinar Ş.P.U. ÇVŞ. Selçuk Gürdal Okulu Üçüncü Oldu

Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk  Gürdal  Ortaokulu uluslar arası spor müsabakalarına katıldı. 06. 05.2018 tarihinde Bursa Nilüfer Belediyesinin düzenlediği uluslar arası spor şenliklerine Almanya, Ukrayna, Bulgaristan’dan iki takım Azerbeycan, Romanya, Türkiye’ den Adıyaman Tut, Bilecik Gölpazarı ve Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk  Gürdal  Ortaokulu Yıldızlar Futbol takımı olarak katıldı.

 Dinar Belediyesi ile Bursa Nilüfer Belediyesi arasındaki kardeşlik protokolü gereği Nilüfer  Belediyesince düzenlenen uluslar arası spor şenliklerine Yıldızlar Futbol takımı ile katılan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu; Zorlu rakipleri ile yaptığı mücadelenin sonucunda  Dinar ilçemize ve ülkemize üçüncülük kupasını kazandırdı. Daha önce’de futbol turnuvalarına katılan  Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu,  2016 yılında uluslararası karşılaşmadan şampiyon olarak birincilik kupasını kazanmıştı. Uluslararası başarı gösteren yıldızlar futbol takımı Dinar ilçemize bira hafta boyun Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından misafir edildi. Dinar’a 12. 05.2018 Cumartesi günü döndüler. Dinar ilçemizde ilk olarak Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu Müdürü Mehmet Öztürk, Beden Eğitim öğretmeni Erdal Cunedioğlu ve öğrenciler Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin ve Belediye Başkanı Saffet Acar’ı Makamlarında ziyaret ederek bir hafta boyunca yaşananları ve aldıkları kupanın sevincini paylaştılar.

Okul Müdürü Mehmet Öztürk, “Okul takımımız Bursa Nilüfer Uluslar arası Spor Şenliklerine 2016 ve 2018 yılında iki kez katılarak 2016 yılında Futsal müsabakalarında birincilikle şampiyon oldu. Bu yıl ki Futbol müsabakalarında ise Turnuva 3.sü olarak İlçemize 3.lük kupası kazandırdık.  Turnuvaya Almanya, Ukrayna, Bulgaristan’dan iki takım Azerbeycan, Romanya, Türkiye’ den Adıyaman Tut, Bilecik Gölpazarı ve Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu  Yıldızlar Takımımız olmak üzere tam 10 takım katıldı. Nilüfer Belediyesine kardeş olan çeşitli ülkelere ait kardeş şehirlerin öğrenci gurubları ile yapılan turnuvalar öğrencilerimiz ve kardeş şehirler arasında çok güzel dosluklar kuruldu. Tüm öğrenciler mutlu ve kardeşçe bir hafta geçirdiler. Tüm guruplara bu imkanı sunan başta Nilüfer Belediyesi Sayın Mustafa BOZBEY’e, tüm kardeş Belediye Başkanlarına ve Dinar Belediye Başkanı Sayın Saffet ACAR’a okulumuz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımı sunarım.” Dedi

Haber / Dinar Gündem Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.